שירות חדש של גוגל: בקרו מהבית בשונית האלמוגים הגדולה באוסטרליה

פרויקט חדש ושאפתני של גוגל ייתן לכם את האפשרות לצלול למעמקי הים מבלי לעזוב את הבית. השירות החדש, Seaview, הוא למעשה גירסה תת-ימית של השירות Streetview שמציעה החברה לסיור בערים ברחבי העולם. מעבר לביקור המרהיב שמאפשר השירות, הוא גם יסייע לחוקרים בתחום ההתחממות הגלובלית

צוללים בשונית מהמחשב האישי. ארכיון (רויטרס)

מהרחוב למעמקי הים: אחרי שמיפו את קרקעית האוקיינוס בהדמיה תלת מימדית ב-Google Earth ונתנו אפשרות לסיור וירטואלי מצולם בערים רבות ברחבי העולם באמצעות Streetview, החליטו בגוגל על פרויקט שאפתני במיוחד, הנקרא Seaview ומאפשר סיור וירטואלי 100 מטר בעומק הים.

צפו: כך מתבצע הפרויקט השאפתני

הפרויקט הינו מיזם משותף של ענקית האינטרנט ואוניברסיטת קווינסלנד האוסטרלית, אשר שמו להם למטרה להעניק סיור וירטואלי באחד מאתרי הצלילה הפופולאריים בעולם: שונית האלמוגים הגדולה באוסטרליה. למרות שחלק מהשונית כבר זמינה לביקור וירטואלי באתר הפרויקט ובקרוב בשירות המפות של גוגל, המיפוי המלא יחל רק בחודש ספטמבר הקרוב.

כשממפה חברת גוגל ערים בעולם בשביל שירות Streetview, עושה החברה שימוש בכלי רכב מיוחדים המצוידים במצלמות פנורמיות. באופן דומה, החברה ציידה צוללנים בכלי רכב תת-ימי מיוחד, אשר עליו ארבע מצלמות בעלות עדשת "עין הדג", שמצלמות ללא הרף. בעומקים אליהם קשה לצלול, תעשה החברה שימוש בצוללות רובוטיות.

מחשבי החברה מחברים את שלל התמונות למרקם אחיד ומרהיב ביופיו של שונית האלמוגים הגדולה. לפרויקט יישום כפול: הענקת ביקור וירטואלי לגולשים וכן מחקר של מעמקי האוקיינוס והשפעות ההתחממות הגלובאלית על האוכלוסייה התת-ימית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת