מאסר לגולש שניסה להפיל את פייסבוק

גלן מנגהאם הבריטי הוא איש מחשבים, שעבד בעבר בעבור "יאהו", כאשר זו ניסתה לשפר את מערך האבטחה שלה. אז איך השתמש מנגהאם בידע שעמד לרשותו? הוא ניסה להפיל את פייסבוק. "פעולתו הייתה מחושבת ומתוחכמת. אתה מנסה להתנהג כאילו אין לך מושג מה הפעולות שלך יכולות לגרום", אמר השופט ששלח אותו למאסר

מאסר לגולש שפרץ לשרתי פייסבוק (חדשות 2)

סטודנט שפרץ לשרתי הרשת החברתית פייסבוק, נידון בבריטניה לשמונה חודשי מאסר, לאחר שבית המשפט קבע כי "פעולתו הייתה מחושבת ומתוחכמת".

גלן מנגהאם היה האיש שכמעט הצליח לגרום לשיתוק ברשת החברתית, זאת לאחר שעבד בעבר בשיפור מערכת האבטחה של ענקית האינטרנט יאהו. לטענתו, אמר מנגהאם כי ניסה לפרוץ לפייסבוק כדי שתשפר את האבטחה באתר - אך כאמור בית המשפט דחה את טענותיו ושלח אותו אל מאחורי סורג ובריח.

מכתב האישום החמור שהוגש נגדו עלה כי ניסיון הפריצה של מנגהאם עלה לפייסבוק לא פחות מ-200 אלף דולר, שהושקעו בבניית מערכת אבטחה חדישה ותיקון הליקויים שגרם.

"מעשיך היו יכולים לגרום לאסון של ממש עבור פייסבוק", אמר לו השופט עם גזר הדין, "אתה והאקרים נוספים מנסים להתנהג כאילו אתם לא יודעים מה השלכות מעשיכם - אך ברור לכל שאתם מודעים לכל עולה. בשל כך עונש מאסר בפועל הכרחי במקרה הזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת