צעירה חולת סרטן מבקשת תרומות בפייסבוק? הונאה

ביממה האחרונה מופצת באופן נרחב ברשת החברתית תמונה של צעירה חולת סרטן, אשר לכאורה מבקשת לעשות "שיתוף" כדי לקבל תרומה שתעזור לה להחלים. בדיקה פשוטה העלתה שמדובר בהונאה. הצעירה שתמונתה נלקחה אכן חלתה בסרטן, אך החלימה. בדף הפייסבוק שלה כתבה: "בבקשה לא להפיץ את השקר הזה, עיזרו לי לעצור את זה!"

תמונת הצעירה שהופיעה בפייסבוק (פייסבוק)

שוב תרמית בפייסבוק, והפעם הקורבן היא חולת סרטן. אלפי גולשים שיתפו אמש ובמהלך הלילה ברשת החברתית את תמונתה של צעירה חולת סרטן ש"טענה" כי על כל שיתוף כזה היא תקבל שקל אחד - שיעזור לה להחלים.

אלא שמדובר, כאמור, בתרמית של ממש. התמונה היא אכן של צעירה ישראלית שחלתה בסרטן לפני מספר שנים, אך מאז היא כבר החלימה ולא נזקקת כלל לטיפולים.

בדף הפייסבוק שלה כתבה אתמול הצעירה: "אנשים מבקשת את תשומת ליבכם! אדם רע בעל לב מאבן משתמש בתמונה שלי בתקופה שבה חליתי בסרטן בכדי לסחוט מכם כסף, זוהי הונאה ולאדם אין כל קשר לתמונה המצולמת או אלי. בבקשה לא להפיץ את השקר הזה, עיזרו לי לעצור את זה!".

על התמונה עצמה, אשר הופיעה בדפים רבים ברשת, נכתב: "שלום קוראים לי נעמה ואני חולה במחלת הסרטן... כל "שיתוף" שאתם עושים חברת Inetv תורמת לי 1 ש"ח. בבקשה תעזרו לי לחיות ותשתפו". אלא שבדיקה קצרה מעלה כי חברה כזו, לפחות לפי גוגל, לא קיימת - ובכלל, לא ידוע על חברות שמעניקות תשלום על שיתוף תמונה בפייסבוק.

התמונה נמחקה אתמול מהרשת החברתית, כנראה בעקבות דיווחים של גולשים רבים על התרמית. עם זאת, במהלך הלילה היא שבה והופיעה.

מי עושה קופה על חשבון אוהבי בעלי חיים?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק