אמרתם מזל טוב? פייסבוק בת 8

הרשת החברתית ששינתה את העולם חוגגת יום הולדת ומודה ל-845 מיליון הגולשים שלה מדי חודש. "אתם ממשיכים להעניק לנו השראה", נכתב בדף הפייסבוק של החברה. חגיגות השמונה מצוינות על רקע הנפקתה של החברה, השבוע בבורסה

 

מזל טוב! הרשת החברתית "פייסבוק" מציינת היום שמונה שנים לעלייתה לראשונה לרשת, והפיכתה למדינה הווירטואלית הגדולה בעולם, עם 845 מיליון גולשים פעילים מדי חודש. לרגל האירוע החגיגי, פרסמה הנהלת החברה ברכה בדף הפייסבוק שלה.

"זהו יום ההולדת שלנו, ואנחנו רוצים להודות לכם על שמונה שנים מדהימות", נכתב בהודעה. "אתם ממשיכים להעניק לנו השראה בהענקת שירות - שמקל עליכם לתקשר עם אנשים ודברים שאיכפת לכם מהם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

חגיגות השמונה מצוינות על רקע הנפקתה של החברה, השבוע בבורסה. לראשונה חשפה החברה את נתוניה הפיננסיים לעיני כל. מהתשקיף (המסמך שהוגש לבורסה) עולה כי היקף ההכנסות שלה ב-2011 עמד על 3.71 מיליארד דולר - פי 2 בהשוואה להכנסות שלה ב-2010, והרווח הנקי שלה ב-2011 נאמד ב-1 מיליארד דולר, בהשוואה ל-606 מיליון דולר ב-2010 ו-229 מיליון דולר ב-2009. מספר המשתמשים בפייסבוק עומד על 845 מיליון גולשים פעילים בחודש.

הונו של צוקרברג: יותר מ-25 מיליארד דולר

עוד עולה מהתשקיף כי מארק צוקרברג, מייסד ומנכ"ל החברה, מחזיק ב-24.8% ממניות פייסבוק, והונו מוערך ב-25 מיליארד דולר. בנוסף, 12% מההכנסות של פייסבוק הם הודות לזינגה, שמפתחת אפליקציות חברתיות הזוכות לפופולריות גבוהה בפייסבוק ומאפשרות למשתמשים לרכוש מוצרים וירטואליים תמורת פייסבוק קרדיטס.

כך נראו 8 השנים של פייסבוק

ההנפקה של פייסבוק צפויה לעורר עניין רב מאוד, גם בשל העובדה שמשקיעים רבים רוצים לקחת חלק בחגיגה ולרכוש מניות של מפלצת האינטרנט החדשה, וגם בשל כך שזו צפויה להיות אחת מההנפקות הגדולות בענף הטכנולוגיה. מעל הכל - מידת ההצלחה של מהלך ההנפקה של פייסבוק עשויה לשפוך אור על השאלה שמטרידה את כולם: האם השווי של פייסבוק הוא מוגזם או ריאלי והאם הוא מאשש או מפריך את קיומה של בועת אינטרנט חדשה.