צפו: "הצד האפל" של הירח נחשף

העולם כולו זוכה לקבל הצצה נדירה של צידו של הירח, שמוסתר מכדור הארץ. צמד החלליות של נאס"א שנשלחו לירח כדי להעביר תמונות לתלמידים ברחבי ארצות הברית, שולחות תמונות ראשונות. צפו במסע בצד האפל של הירח

צמד הגששיות ששיגרה נאס"א לעבר הירח לפני כחודש, העבירו את סרטון הווידאו הראשון שצילמה אחת מהן. בתמונות ניתן לראות את "הצד האפל" של הירח, שאותו לא ניתן לראות מכדור הארץ.

בקטע הווידאו מצולמת טיסה מהקוטב הצפוני של הירח עד לקוטב הדרומי. "מדובר בשטח מחוספס, המכוסה הפגיעות שספגה הקרקע מאסטרואידים", הסבירה מריה זובר, החוקרת הראשית של נאס"א בפרויקט.

בסרטון, הקוטב הצפוני של הירח נראה בחלקה העליון של התמונה, בעוד שהחללית נעה לכיוון החלק הדרומי התחתון. מקטע הירח שתועד על ידי הגששיות מעולם לא נראה מכדור הארץ, זאת מכיוון שהירח פונה לכדור הארץ בצורה שלא מאפשרת לראות אותו.

אלו התמונות הראשונות שהועברו על ידי החלליות Ebb ו-Flow, שמאפשרות לתלמידים בארצות הברית להצטרף בצורה אינטראקטיבית לפעילות חקר הירח של נאס"א. אחד המראות המרשימים ביותר שנקלטו במצלמות של החלליות, נראה בחלקו התחתון של הירח - אגן ברוחב של כ-900 מטרים שנוצר מפגיעה בקרקע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק