קרוב-רחוק: מדענים גילו כוכב עם סימני חיים

כוכב לכת ועליו סימני חיים התגלה במערכת חלל חדשה - הרחוקה 22 שנות אור מאיתנו. בתצפיות שנערכו על הכוכב התגלו סימנים למים נוזליים, פחמן וסיליקון - חומרים היכולים לאפשר חיים. אבל, אם תרצו לשלוח מסר ליצורים שאולי חיים שם, תצטרכו להמתין 44 שנים

כוכב לכת ועליו מים? בהחלט אפשרי (חדשות 2)

עוד סימן לחיים מחוץ לכדור הארץ? צוות חוקרים מאוניברסיטת סנטה-קרוז שבארה"ב, גילו כוכב לכת חדש - ועליו ככל הנראה מים נוזליים ותנאים המאפשרים קיום חיים.

הממצאים התגלו בעזרת שימוש בטלסקופים קרקעיים, אשר חשפו כוכב לכת שמשלים מדי 28 ימים סיבוב מסביב לשמש, שמש אחרת משלנו, שנמצאת במערכתו. השמש שהתגלתה באחת ממשימותיה של סוכנות החלל נאס"א, אינה גורמת לקיפאון או לטמפרטורות גבוהות כפי שהתגלו בעבר במערכות כוכבים שונות בחלל.

עוד התגלה בתצפיות, כי על הכוכב נמצאים סימנים נוספים המעידים על קיום אפשרי של חיים עליו, כמו למשל ברזל, סיליקון ופחמן. בתוצאות המחקר שהתפרסמו בירחון מדעי לאסטרו-פיזיקאים, סופר כי הכוכב החדש נמצא יחסית "קרוב" לכדור הארץ - רק 22 שנות אור מפרידות בינינו לבינו.

עם זאת, המחקר לגבי קיום חיים עליו צפוי להיתקל בקשיים, מכיוון שבמידה ויצליחו מדענים לשלוח מסר ליצורים החיים עליו, הם יצטרכו להמתין 44 שנים לקבלת מסר חוזר. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת