מחקר מפתיע: נשים חונות טוב יותר - במיוחד ברוורס

רבים מכם ודאי יפקפקו, אבל תוצאות אחד המחקרים המקיפים ביותר שנערכו בנושא מעלות תמונה חד משמעית: נשים חונות טוב יותר מגברים. כן, במיוחד בחנייה ברוורס. לנהגות זה אמנם לוקח מעט יותר זמן, אך הן מדויקות בהרבה וגם לא מפספסות מקומות פנויים בחיפוש חנייה

חונות טוב יותר (רויטרס)

זו קלישאה עתיקה כמעט כמו המצאת המכונית הממונעת, ומושא לבדיחות שוביניסטיות רבות, אך לפי מחקר בריטי חדש - קראו היטב - נשים חונות טוב יותר מגברים.

על פי המחקר, נשים שנוהגות מוצלחות יותר בגברים בניתוב לתוך חלל. מצלמות אבטחה שנפרשו בחניונים רבים ברחבי בריטניה הראו שלנשים אמנם לוקח זמן רב יותר לחנות, אך קיים סיכוי רב יותר שהן יחנו בהצלחה במרכז מקום החנייה.

מדובר באחד המחקרים המקיפים ביותר שאי פעם נערכו בנושא הבדלים מגדריים בנהיגה. התוצאות העלו כי נשים טובות יותר גם באיתור מקומות חנייה, מדויקות יותר בהתמקמות לקראת חנייה וסביר יותר להניח שיחנו ברוורס כפי שמומלץ - ולא לפי אוות נפשן.

נשים חונות לאט יותר - והרבה יותר מדויק

חוסר סבלנותם של הגברים בחיפוש מקום חנייה גרם לכך שלעיתים קרובות יותר מנשים, הם פספסו מקומות פנויים. גברים הראו יכולות טובות יותר מנשים בחנייה בנסיעה קדימה וביטחון כללי גבוה יותר. בנוסף, נהגים יעדיפו פחות להזיז מחדש את רכבם מהרגע שחנו.

בשקלול כל האלמנטים שבחנו החוקרים, נשים קיבלו דירוג של 13.4 מתוך 20 - בהשוואה ל-12.3 אצל גברים. 39% מהנהגות ביצעו באופן מושלם חנייה ברוורס, בהשוואה ל-28% מהנהגים. עם זאת, הגברים חנו במשך 16 שניות ולנשים זה לקח 21 שניות. אך כנראה שהזמן השתלם כי 52% מהנשים חנו ממש באמצע מקום החנייה בעוד רק 25% מהגברים יכלו להתהדר בעובדה הזו.

את המחקר הפיקה חברת החניונים הבריטית NCP, ששלחה את צוות החוקרים לבחון 2,500 נהגים ונהגות ב-700 החניונים שלה במשך חודש שלם. בסקר שנערך לאחר המחקר, רק חמישית מהנהגות השיבו כי הן סבורות שהן נוהגות טוב יותר מגברים ורק שליש מהן האמינו שהן חונות טוב יותר מבני המין החזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק