מתקפת סייבר: אתר "הארץ" הופל

ביממה האחרונה הותקפו על ידי האקרים אתרי האינטרנט של בתי החולים "שיבא", "אסותא", חברת האוטובוסים "דן" וגם אתר פסטיבל ישראל. הערב נפרץ אתר "הארץ" והושבת למשך כשעה. בחלק מהמקרים הזדהו הפורצים כ"האקרים מפלסטין", אך עדיין לא ברור אם כך הדבר

הודעות שהושתלו על ידי האקרים. צילום ארכי (חדשות 2)

מתקפת ההאקרים על ישראל נמשכת: אתרי האינטרנט של קבוצת "הארץ" הופל הערב על-ידי קבוצת האקרים שמכנה את עצמה - "Anonymous Palestine" ושב לפעילות אחרי כשעה.

מסתבר שהפריצה פגעה גם במערכות הפנימיות של העיתון ולכן מערכת העיתון חווה בעיות תקשורת פנימיות. המחלקה הטכנית אישרה ל"גלובס" את הפרטים. לצד אתר "הארץ" באנגלית, בעיות גלישה נרשמו גם באתרים נוספים: עכבר העיר ו"דה מרקר קפה".

"לשחרר את פלסטין, מוות לישראל"

במהלך היום בוצעה מתקפת סייבר גם על אתרי האינטרנט של הסינמטק, "פסטיבל ישראל", חברת "דן" ובתי החולים "שיבא" ו"אסותא". מערכות ההגנה האלקטרונית של אתרי האינטרנט זיהו את ניסיון החדירה והצליחו להתמודד איתן - אך הדבר גרם לעיכוב בפניות של עשרות גולשים שניסו להיכנס לאתרים באותו הזמן.

באתר האינטרנט של פסטיבל ישראל הושתלה כתובית בשפה הערבית והאנגלית בה נכתב: "האתר הזה נפרץ...לשחרר את פלסטין, מוות לישראל". גם אתר הסינמטק הופל על ידי האקרים שטענו כי הם יושבים בפלסטין. עם זאת, עדיין לא ברור אם אכן כך הדבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת