חדש: להוריד חפצים מהאינטרנט

גוגל מעוררת ביקורת רבה ברשת בעקבות כוונתה לחייב את הגולשים להירשם לג'ימייל וגוגל פלוס ולספק מידע אישי; אתר שיתוף הקבצים The Pirate Bay מאפשר הורדה של חפצים מהאינטרנט; מייקרוסופט מתכננת להשיק את קונסולת ה-XBOX הבאה באוקטובר 2013

בימים בהם הכריז הממשל האמריקני מלחמת חורמה על אתרי שיתוף הקבצים, יוצא אתר אחד פופולארי מאוד, The Pirate Bay, ביוזמה חדשנית. האתר, שמאפשר בדרך כלל הורדה של תכני מדיה פיראטים, הוסיף קטגוריה חדשה - להורדת חפצים. כיום הטכנולוגיה של הדפסה ביתית תלת-מימדית עוד בחיתוליה, וכרגע תקפה רק להדפסת דגמים מפלסטיק, אבל לא רחוק היום שנוכל להוריד מהאינטרנט מוצרים של מותגים מוכרים ולהדפיס אותם בבית.

גוגל חודרת לפרטיות

חברת גוגל הודיעה כי החל מ-1 במרס, תחייב כל נרשם חדש לאחד משירותיה לפתוח גם חשבון ג'ימייל וחשבון ברשת החברתית גוגל פלוס. משמעות הדבר היא שכל אדם שחפץ להשתמש בשירותים של גוגל, ייאלץ למסור מידע אישי, שייאסף על ידי גוגל. הטענה של החברה היא שמטרתם להתאים עצמם יותר לגולשים, אך בפועל, הרשת מתרעמת כי מדובר בחציית גבול של חדירה לפרטיות הגולש. באופן אירוני, מי שנרתמה למאבק הגולשים בגוגל היא הרשת החברתית פייסבוק, שידועה בעצמה ככזו שאוגרת מידע אישי על גולשים ומשתמשת בו כדי לקדם תכנים מסחריים.

באוקטובר 2013 - XBOX720

חברת מייקרוסופט שוקדת בימים אלה על השלבים האחרונים לייצור סדרתי של קונסולת המשחק הבאה שלה, המכונה כיום בשם הזמני XBOX720. על פי הדיווחים, הקונסולה תוצג עוד השנה בירידי הטכנולוגיה השונים ותושק לציבור באוקטובר 2013. הדיווחים הללו שופכים אור חדש על שמועה שהסתובבה לאחרונה לפיה אחת משתי השחקניות הגדולות בשוק הקונסולות, סוני ומייקרוסופט, לא תשיק יותר קונסולות ביתיות. כעת, משנודע בוודאות על קיומה של האקסבוקס החדשה, מסתמן, לדאבונם של גיימרים רבים, שלא יזכו לראות פלייסטיישן 4.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת