מדען רוסי: "גיליתי חיים בכוכב נוגה"

למרות שרוב סרטי המדע הבדיוני מתארים את שכנינו החוצנים כאנשי מאדים, המדען הרוסי ליאוניד קסנפומליטי טוען שהם דווקא מגיעים מכוכב הלכת השכן מהצד השני - נוגה. המדען ניתח צילומים בני 30 שנה של פני השטח של הכוכב והעיד שראה "עקרב", "סנפיר" ו"דיסקית" שזזים על פני השטח. האמנם? מרבית המדענים מטילים ספק

"עקרב" על כוכב ונוס (חדשות 2)

שכנים מכוכב אחר? מדען רוסי טוען כי גילה ראיות לקיומם של חיים על כוכב הלכת נוגה (ונוס). המדען חקר צילומים של פני השטח של כוכב הלכת שצולמו לפני כ-30 שנה ואיתר, לדבריו,  "סנפיר" ו"עקרב" שנראים בתנועה.

הצילומים אותם חקר המדען צולמו בשנת 1982 על ידי החללית הרוסית "ונוס 13", שהייתה חלק מהחקר המאסיבי שביצעו הסובייטים על כוכב נוגה. החללית הצליחה לנחות על כוכב הלכת ולצלם מספר תמונות פנורמיות. בשנים האחרונות שב המדען הרוסי אל הצילומים הישנים, ועמד על ההבדלים ביניהם. לטענתו, בחלק מהצילומים העצמים נמצאים במיקום שונה מאשר אחרות - מה שמעיד על תנועה.

"מה אם נשכח לרגע אודות התיאוריות הקיימות בנוגע לאי-קיומם של חיים על נוגה", אמר המדען ליאוניד קסנפומליטי, במאמר שפרסם בכתב העת הרוסי "חקר מערכת השמש", והוסיף: "בואו נאזור אומץ ונאמר שצורתם המורפולוגית של האובייקטים מאפשרות לנו לשער שהם חיים".

טענתו של המדען נשמעת לרבים מופרכת לחלוטין, בעיקר משום שטמפרטורת פני השטח של כוכב הלכת היא 464 מעלות והוא מלא בענני גופרית רעילים. בנוסף, מאז צולמו התמונות עליהן התבסס החוקר, צולמו מספר תמונות בחדות גבוהה הרבה יותר - ובאף אחת מהן אין עדות לצורות חיים.

מרבית המדענים: לא ניתן להוכיח שהיו חיים על נוגה

ונוס הוא כוכב הלכת השני בקרבתו לכדור הארץ אחרי מאדים וגודלו דומה לזה של כדור הארץ. עיקר המחקר בנוגע לאפשרות של קיום חיים עליו מתמקד באפשרות שהם התקיימו בעבר, לפני כמה מיליארדי שנים, אז שררו בנוגה תנאים הדומים לכדור הארץ, אך שנים של פעילות געשית שיצרו אפקט חממה הפכו אותו למסה הלוהטת והרעילה שממנה הוא מורכב היום.

התיאוריה הנוכחית שוללת מכל וכל אפשרות לחיים על פני השטח של הכוכב. כרגע סובבת את נוגה החללית "ונוס אקספרס", ששוגרה בשנת 2005, וחוקרת בעיקר את אפקט החממה בכוכב. מרבית החוקרים הקשורים לפרויקט "ונוס אקספרס" סוברים שהמקום היחיד בו יכולים להתקיים חיים הוא מתחת לפני השטח של הכוכב, וגם אלה, אם קיימים, מיקרוסקופיים ולא ניתן היה להבחין בהם מהחלל.

ובכל זאת, המדען הרוסי ממשיך לטעון כי בתיעודים אותם חקר, הצורות מופיעות, זזות ונעלמות - מה שמעיד לדבריו על חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת