האישום על MegaUpload: פשע מאורגן

"זו יוזמת פשע מאורגן בינלאומי שמפעילה פיראטיות מקוונת עולמית בהיקף עצום", אומרים היום במשרד המשפטים האמריקני שאחראי למעצר של ההאקר "קים דוטקום", מייסד אתר השיתוף הענק מגה-אפלואוד. הכוחות שהגיעו לאחוזתו באוקלנד מדווחים על החיים הטובים של האיש שהתעלם מזכויות יוצרים

ממשיכים לפעול נגד MegaUpload: "קים דוטקום", המייסד ובעלי ענק ההורדות והצפייה הישירה ברשת, נעצר בסוף השבוע באוקלנד שבניו זילנד. זאת לאחר סגירת האתר בהוראת הרשויות בארצות הברית ומעצרם של 4 עובדים. משרד המשפטים האמריקני כתב על המפעיל ועל האתר: "זו יוזמת פשע מאורגן בינלאומי שמפעילה פיראטיות מקוונת עולמית בהיקף עצום".

על פי משרד המשפטים האמריקני, מייסד "מגה-אפלואוד" או בשמו המקורי קים שמידטץ, אזרח גרמני בן 37 (בעל מידות גדולות - גובהו יותר משני מטרים והוא שוקל יותר מ-140 ק"ג), הכניס לכיסו 175 מיליון דולרים וגרם לנזק של יותר מחצי מיליארד דולרים לבעלי זכויות יוצרים מכל רחבי העולם.

האישומים נגד "דוטקום" כוללים הפעלת פשע מאורגן, הפרת זכויות יוצרים והלבנת כספים. לטענת החוקרים האמריקנים, הוא פרץ לאתרים וגנב מהם כל מה שניתן: חומרים, סודות וקבצים. הגרמני שהחל את דרכו כהאקר פרוע הואשם כבר בעבר בהאשמות דומות.

הרשויות בניו זילנד מכתרות היום את האחוזה של שמידטץ ועל פי הדיווחים החוקרים החרימו שרתי מחשב, חשבונות עם עשרות מיליוני דולרים, 20 מכוניות ועוד נכסים רבים בשווי של מיליארדי דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק