כמו לייק: כפתורים חדשים בפייסבוק

אם תמיד רציתם לבטא את התחושות שלכם בפייסבוק וחשבתם שהכפתור "לייק" לא מייצג אותן טוב – יש לכם סיבה לשמוח. הנהלת פייסבוק השיקה בסוף השבוע שלל לחצנים חדשים לגולשים שמשתמשים בטיים ליין ויגלשו באתרים מובילים באינטרנט. בין הכפתורים החדשים: קניתי, אכלתי, איכס, ו-TMI (יותר מדי מידע). לייק או איכס?

לייק? כפתורים חדשים לפייסבוק (חדשות 2)

תנו לו באיכס: הנהלת "פייסבוק" הבינה כי הכפתור "לייק" (Like) באנגלית תפס תאוצה אך לא מספיק על מנת לרגש ולספק את רצונות הגולשים. בסוף השבוע השיקה החברה "כפתורי פעולה" שיצטרפו ל"טיימליין". הכפתורים מכונים בפייסבוק "פעולות" (Actions) וביניהם ניתן למצוא את הכפתורים: LOVE!, BOO! (להבהיל), EWW (איכס), TMI (יותר מדי מידע), אכלתי, קניתי ועוד.

מדובר בכפתורים שניתם יהיה להוסיף בשלב זה רק דרך רישום לאפליקציות של 60 אתרי ענק עולמיים ביניהם אתר התיירות TripAdvisor. כך למשל אם היית במלון טוב תוכל להמליץ עליו דרך הפייסבוק בטיימליין באמצעות הכפתור החדש. על פי שימוש בכפתורים אלה יוכלו חברות גדולות לדעת מה אתם אוהבים ומחפשים וכך יכוונו פרסומות מסוימות לדף הפייסבוק שלכם.

כבר באפריל 2011 הכריז מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג על התכנית החדשה המכונה Open Graph, שתנסה לגרום ליותר פעילות בין הפייסבוק לאתרי אינטרנט שונים. כך למעשה תוכלו להביע את רגשותיכם ותחושותיכם בצורה טובה יותר לעומת ה"לייק" שרבים ראו ככפתור סתמי ולא שמיש במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק