תרגיל ידמה מתקפת סייבר על ישראל

במסגרת ההיערכות להרחבת מתקפות הסייבר על ישראל וכלקח מפריצת כרטיסי האשראי, החליט ראש המטה לביטחון לאומי ליזום "תרגיל הגנת סייבר נרחב". המטרה: לבדוק את היערכות ישראל למתקפה אינטרנטית על התשתיות הלאומיות

המטרה: למנוע מתקפת סייבר (רויטרס)

ישראל נערכת ל"מלחמת סייבר": ראש המטה לביטחון לאומי, האלוף (מיל') יעקב עמידרור, הורה לערוך תרגיל נרחב על מנת לבדוק את מוכנות מערכת ההגנות הממוחשבות של התשתיות הלאומיות בישראל, כך מדווח היום האתר "ישראל דיפנס".

"גופי הביטחון מקיימים באופן שוטף תרגילים לבדיקת ההיערכות למגוון רחב של תרחישים", נמסר מלשכת ראש הממשלה, כפי שמדווח באתר. "מועד קיומם של התרגילים אינו קשור למאורעות כאלה או אחרים".

בשבוע החולף נפרצו האתרים של חברת אל-על, הבורסה לניירות ערך בתל אביב ואתרי קבוצת הבנק הבינלאומי. בנוסף פרצו ההאקרים לאתרים של הרשות למלחמה בסמים ועל פי דיווחים אף פגעו באתר המשטרה. מוקדם יותר דווח כי משרד הביטחון עומד להקים בקרוב מנהלת מיוחדת לתחום לוחמת הסייבר.

המנהלת החדשה תרכז את המאמצים של גופי הביטחון והתעשיות הביטחוניות בישראל בפיתוח מערכות מתקדמות בתחום. עדיין לא הוחלט מי יעמוד בראש מנהלת הסייבר החדשה, ואולם לדברי גורמים ביטחוניים, עצם ההחלטה להקים מנהלת חדשה "תיקח את העיסוק בתחום למקום חדש".

מתקפה על אתר הרשות למלחמה בסמים

אמש נמשכה מתקפת הסייבר על ישראל, כשאתר האינטרנט הרשמי של הרשות למלחמה בסמים נפרץ על ידי האקרים ערביים, שהשתילו בו מסרים אנטי-ישראליים וכן מסרים קוליים ובהם קובץ של התבטאויות אנטי-ישראליות.

"דני אילון אמר כי הוא יגיב, אך אנחנו נפרוץ את אתרי האינטרנט שלכם בכל יום וללא הפסקה", כתבו ההאקרים בהודעה שהושתלה בדף הבית באתר שנפרץ. "נמשיך לבחור את מטרותינו עד נתניהו. אתם תהיו עדים למסרים שלנו לעד".

ההאקרים המשיכו בדברי ההסתה נגד ישראל: "לא נשתוק על מעשיכם בפלסטין. אתם תגורשו ממנה, ואנחנו נגן על מסגד אל-אקצה ועל המוסלמים. נמשיך להגיב נגדכם באתרי האינטרנט של הממשלה שלכם, של משרדיה, של מוסדותיה, של אתרי עיתונות וכן באתרים אסטרטגיים - שהאחרון שבהם היה אתר האינטרנט של דני אילון".

באתר הושתלה עוד תמונה של מחבל ולצדו טיל RPG, מביט מעבר לדלת על מסגד אל-אקצה בירושלים. "ירושלים, אנחנו מגיעים", נכתב בצד התמונה. בסיום ההודעה נכתב בעברית :"מוות לישראל, מוות לישראל, מוות לישראל. המלחמה נמשכת עד אחרון הציונים על אדמת פלסטין האהובה". על ההודעה חתום ארגון המכנה עצמו "צוות ההאקרים של עזה".

"עסקים לא מאובטחים ינותקו מהאינטרנט" 

אתמול הודיע ראש הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע, יורם הכהן, כי לבקשת הרשות, בית המשפט הוציא צו המורה לנתק מהאינטרנט 1,700 עסקים שלא הקפידו על כללי אבטח מידע.

"לפני שבוע קיבלנו צו בית משפט לנתק 1,700 עסקים מהאינטרנט - כי באתר ה'הוסטינג' בהם פעלו לא הייתה אבטחת מידע", אמר הכהן בדיון שנערך מטעם המכון הישראלי לדמוקרטיה וחברת "גוגל". "אנחנו נוציא עכשיו הנחיה שאוסרת, אלא אם כן מתקיימים תנאים הולמים, לאסוף מספרי תעודת זהות".

"אני לא מבין למה כל אתר מסחר מרגיש חופשי לקבל את המידע הזה", הוסיף הכהן. "זו פרקטיקה הזויה. אני מעריך שתהיה לנו התנגדות להנחיה אצל כל מיני גופים - אבל כשאתה מסתכל על המידע שדלף אתה רואה כמה קל ליצור פרופיל של צרכנים. זה אמור לצאת לציבור בימים הקרובים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת