רשות הטכנולוגיה והמידע: עסקים לא מאובטחים ינותקו מהאינטרנט

בישראל נערכים להחרפת מלחמת ההאקרים ברשת: יו"ר הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע אומר הערב כי 1,700 בתי עסק אינטרנטיים שנמצאו לא מאובטחים - ייסגרו מחשש שהמידע שבהם יודלף. ההאקר הפרו-ישראלי הודיע: "אירן איימה עלי במייל"

"צו סגירה לאתרים לא מאובטחים". ארכיון (חדשות 2)

ישראל נערכת להחרפת מלחמת הסייבר: ראש הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע, יורם הכהן, אומר הערב כי לבקשת הרשות, בית המשפט הוציא צו המורה לנתק מהאינטרנט 1,700 עסקים שלא הקפידו על כללי אבטח מידע.

"לפני שבוע קיבלנו צו בית משפט לנתק 1,700 עסקים מהאינטרנט - כי באתר ה'הוסטינג' בהם פעלו לא הייתה אבטחת מידע", אמר הכהן בדיון שנערך מטעם המכון הישראלי לדמוקרטיה וחברת "גוגל". "אנחנו נוציא עכשיו הנחיה שאוסרת, אלא אם כן מתקיימים תנאים הולמים, לאסוף מספרי תעודת זהות".

"אני לא מבין למה כל אתר מסחר מרגיש חופשי לקבל את המידע הזה", הוסיף הכהן. "זו פרקטיקה הזויה. אני מעריך שתהיה לנו התנגדות להנחיה אצל כל מיני גופים - אבל כשאתה מסתכל על המידע שדלף אתה רואה כמה קל ליצור פרופיל של צרכנים. זה אמור לצאת לציבור בימים הקרובים".

בדיון השתתפו יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה, ח"כ רונית תירוש, מנכ"ל "גוגל" ישראל, מאיר ברנד, נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה ד"ר אריק כרמון, ונציגים של מספר חברות גדולות.

אירן להאקר הפרו-ישראלי: "אתה תושמד, יודעים היכן אתה" 

ההאקר הפרו-ישראלי שמכנה את עצמו "חניבעל", אשר חשף בימים האחרונים עשרות אלפי כתובות מיילים עם סיסמאות שמאפשרות כניסה לחשבונות פייסבוק שונים ופרטים אישיים נוספים של אלפי מוסלמים, טוען הערב כי קיבל מכתב המכיל איומים מלא אחר מאשר סגן ראש ממשלת אירן.

"מצחיק שיש לו זמן להיכנס לתיבת המייל שלו, לקלל אותי ולאיים עלי", כתב חניבעל. "מר מוחמד, אתה לא מפחיד אותי יותר! לעולם לא תמצא אותי!

חניבעל מסביר כי היום בכוונתו "ללמד את סגן ראש הממשלה האירני לקח", ולפרסם כ-25 אלף כתובות מייל וחשבונות פייסבוק של לקוחות ערבים באינטרנט. "בשבת בערב אפרסם רשימה נוספת של כ-100 אלף כתובות מייל וחשבונות פייסבוק", הוא הזהיר.

בנוסף, העביר ההאקר הפרו-ישראלי קישור לצילום מסך של המכתב שקיבל מסגן ראש הממשלה, לכאורה, מוחמד רזה-רהימי. "עובדיי דיווחו לי שפרצת לבנק המרכזי האירני וגנבת מידע חיוני. יש ברשותנו את כל הנתונים אודות הגלישה של חניבעל למערכת הבנק, כולל מידע על מיקומך הפיזי", נכתב במכתב.

"אם תפרסם את המידע על החשבונות - אותו גנבת, אני מבטיח לך שתושמד", תוכן המכתב. "אתה פוגע באירנים חסרי ישע. אתה מושפע מהתעמולה הישראלית, לעזאזל איתך יהודי!".

בתוך כך, קבוצת האקרים המכנה את עצמה thej0k3rs טוענת כי הפילה אתר ממשלתי סעודי בכתובת http://www.gab.gov.sa, וכי היום בשעות הצהריים הפילו אתר פקיסטני גדול עם למעלה מ-50 אלף כתבות תוכן באתר שכתובתו: http://www.pakistanrising.com.pk. "זו רק ההתחלה, ויש עוד המון הפתעות בדרך", כתבה הקבוצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת