דרוש: מתנדב שימצא כוכב למגורים

המהומות שעוברות על כדור הארץ כנראה מלחיצות את "ציידי הכוכבים", שמחפשים כוכב חדש בו בני האדם יוכלו לחיות. כעת, הם נתונים כלים לחיפוש באינטרנט ומחפשים מתנדבים שיעשו זאת. "אנחנו יודעים שאנשים ימצאו כוכבים שהמחשב פספס", הצהיר אחד מהם. האם תוכלו לזהות כוכב מתאים? נסו והיווכחו

דרושים: מגלי עולמות מדופלמים (חדשות 2)

עוברים דירה לכוכב שכן? כנראה שהאירועים בכדור הארץ - עימות גרעיני, פילוג, אכלוס יתר, מחסור במזון, התחממות גלובלית יגרום לכך שבני האדם יעברו לגור בכוכב אחר. כך לפחות לפי ארגון "ציידי הכוכבים", שמבקש מהציבור לסייע במציאת עולמות חלופיים.

המתנדבים מתבקשים להיכנס לאתר planethunters שם הם יונחו להיכנס לגרף שמרכז מידע על 150,000 כוכבים שנצפו על ידי טלסקופ החלל "קפלר". האתר מספק הדרכה מלאה כיצד המתנדבים יוכלו לזהות את הכוכבים בעלי הפוטנציאל ולהתריע בפני האסטרונומים המומחים. "אנחנו יודעים שאנשים ימצאו כוכבים שהמחשב פספס", סיפר כריס לינטוט מאוניברסיטת "אוקספורד".

"יש עוד כוכבים שממתינים שנמצא אותם"

טלסקופ החלל קפלר שוגר בשנת 2009, והוא מכוון את עדשתו לאזורים בחלל שעל פי הערכות וחישובים סטטיסטים, עשויים לכלול כוכבים תומכי חיים. הרגע הכי מרגש בתולדותיו של הטלסקופ קפלר היה מציאת הכוכב קפלר 22B , כוכב שזהה בגודלו ובמידות החום שבו לאלה שעל פני כדור הארץ, מרחק 600 שנות אור מכאן.

"אנחנו בטוחים שיש שם עוד כוכבים פוטנציאלים שממתינים שנמצא אותם שם", הדגיש לינטוט. "כל מי שימצא כוכב פוטנציאלי יסמן אותו, ואם המומחים יראו שהכוכב באמת דומה לכדור הארץ, אז הוא יופיע בהסברים על מפות גרמי השמים ובכל הפרסומים המדעיים בנושא". לסיכום, מזכירים "צידי הכוכבים" שהכוכב עצמו לא יקבל את שמו של המוצא אלא יקבל את שמו על פי המערכת בה הוא נמצא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת