המתקפה האלקטרונית נגד ישראל נמשכת: אתר אל-על נפל וחזר לפעול

0xOmar, ההאקר שפרסם פרטי עשרות אלפי כרטיסי אשראי ממשיך להכות במלחמת הסייבר. הפעם הוא הפיל את אתר הבורסה שפועל כעת באיטיות, ואת אתר אל על שהספיק לחזור באופן מלא סמוך לשעה 14:00

ההאקר הסעודי שפרסם את פרטיהם של עשרות אלפי ישראלים ברשת, ממשיך במאבק האלקטרוני נגד ישראל. הבוקר הפיל 0xOmar את אתרי האינטרנט של אל-על והבורסה לניירות ערך, שכבר חזרו לפעול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

מחברת אל-על נמסר כי אתר האינטרנט שלהם נפל סמוך לשעה 10:00 בבוקר, וכי הם פועלים כעת בניסיון לבדוק את הסיבה לכך. הגולשים שהגיעו לאתר נתקלו בכיתוב: "בשל עבודות תחזוקה אתר אל-על אינו זמין כרגע. בבקשה נסו שוב מאוחר יותר".

בהודעה מטעם החברה נכתב: "אנו מודעים לכך שמזה שבועיים מתנהלת מלחמת סייבר נגד מדינת ישראל. אל-על עוקבת מקרוב אחר פעילות ההאקר הסעודי. כמו כן, אנו נוקטים באמצעי זהירות בפעילותו של אתר החברה. כתוצאה מכך ייתכנו שיבושים בפעילותו של האתר". סמוך לשעה 14:00 שב האתר לפעול באופן מלא.

מכה תדמיתית לחברות

בנוסף, טען ההאקר כי פגע גם באתר של הבורסה לניירות ערך, אולם ניתן לראות כי כעת האתר פועל כרגיל למעט שקופית שמופיעה לעיתים ובה נכתב כי מתבצעות "עבודות תחזוקה". מהבורסה לניירות ערך נמסר כי האתר "מקרטע ולעיתים נופל", וכי הם החלו בבדיקות.

מאז חשיפת כרטיסי האשראי של ישראלים ברשת, מתנהלת "מלחמה קיברנטית" בין ההאקר הסעודי להאקרים מישראל. חשוב לציין כי 0xOmar לא הצליח להיכנס לאתרי השליטה והבקרה של החברות, אבל מקשה על גולשים שמעוניינים לקבל מידע, להזמין טיסות או להתעדכן במצב הבורסה.

הפריצה לאתרים חושפת למעשה בעיות באבטחה, כאשר אלו שאחראים על הגנתם ברשת לא מצליחים למנוע חבלות כאלו. מדובר במכה תדמיתית שצריכה להדליק נורות אדומות בקרב מומחי האבטחה של אותן חברות.

חמאס: להמשיך לתקוף את ישראל

חמאס חיזק בשבוע שעבר את ידיו של ההאקר הסעודי. ארגון הטרור בעזה התרשם מהמתקפה הווירטואלית שגרמה לחשיפתם של עשרות אלפי כרטיסי אשראי - וקרא להמשיך במתקפות הסייבר על ישראל.

בהודעה רשמית שמסר היום מטעם אחד מדוברי הארגון, סאמי אבו זוהרי, בירך חמאס על המתקפה הווירטואלית על ישראל וקרא להמשיך במתקפות הסייבר. "אלו הן פנים נוספות להתנגדות הערבית והאיסלאמית לכיבוש", אמר אבו זוהרי.

"אנו עדים להמשך חזית הטרור האינטרנטית, והאיום לפגוע באתרים קריטיים מומש", אמרה בתגובה ח"כ רונית תירוש. "אתר אלעל ואתר הבורסה לניירות ערך נפגעו וזהו עוד סימן לסכנה הממשית לפגיעה באתרים קריטיים, אתרי תשתיות שעלולים ליצור כאוס במדינת ישראל. ועדת המדע והטכנולוגיה שעוסקת מדי יום בנושא האיום הקיברנטי התריעה בעבר ומתריעה גם היום. יש להפעיל את רשות הסייבר הלאומית באופן מיידי, לגייס את מיטב המוחות, להקצות את כל הנדרש ולהקדים תרופה למכה. זהו טרור לכל דבר ויש להתייחס אליו כאל איום ממשי ולפעול כנגד אותם האקרים בנחרצות. מדינת ישראל חייבת להתייחס לאיום הקיברנטי במלוא הרצינות וליצור מערכת הגנה מאסיבית מפני אלו המבקשים לפגוע בנו".