אנחת רווחה: החללית הרוסית פגעה באוקיינוס השקט

מדענים בכל רחבי העולם עצרו בשעות האחרונות את נשימתם לקראת פגיעתה של חללית רוסית בכדור הארץ. הסיבה: משקלה של החללית הוא 14 טונות, מתוכם 11 טון של דלק מטוסים רעיל ומסוכן. בסופו של דבר התברר: שברי החללית פגעו באוקיינוס השקט, כ-1,250 ק"מ מחופי צ'ילה, מבלי לגרום לנפגעים

מה יהיה הנזק של ההתרסקות? אילוסטרציה (רויטרס)

החללית הלא מאוישת הרוסית שזכתה לכינוי "פובוס גרונט" התרסקה סמוך לשעה 20:00 בדרום אוקיינוס השקט, אל מול חופי צ'ילה - כך מדווחת הערב סוכנות הידיעות הרוסית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הקולונל אלכסיי זולוטוחין, דובר מרכז החלל של זרועות הביטחון הרוסים, דיווח כי חלקים מהחללית נפלו למי הים באוקיינוס, במרחק של 1,250 ק"מ מערבית לאי ולינגטון. בשלב זה עדיין לא ברור אם אלו הם השברים היחידים של החללית שהגיעו לפני כדור הארץ.

סוכנות החלל הרוסית "רוסקוסמוס" דיווחה מוקדם יותר היום כי ההריסות מהחללית ששוקלת 14 טונות, מתוכם 11 טונות של דלק מטוסים רעיל ומסוכן, צפויות ליפול בכדור הארץ הערב, אולם איש מהמומחים לא היה מוכן להמר ולקבוע היכן "תכה" החללית.

החללית, שערכה מוערך ב-165 מיליון דולר, הייתה מיועדת להביא דוגמיות של קרקע ממאדים. רוסיה ציפתה למשלחת מחקר מוצלחת ראשונה בשני העשורים האחרונים - אבל התאכזבה. מיד לאחר השיגור, תקלה גרמה לסחרור ולאבדן הכוח, והחללית צנחה באיטיות מאז תחילת נובמבר לעבר כדור הארץ.