ארה"ב: אישה אחת - שני איברי מין

הייזל ג'ונס מארצות הברית חשפה בסוף השבוע את המצב הרפואי הנדיר שלה: "יש לי שני רחמים ושני איברי מין". הצעירה משחזרת כיצד גילתה שיש לה בעיה, וכי איבדה את בתוליה לא פעם אחת - אלא פעמיים. גורמים רפואיים מסבירים: "מדובר במקרה של אחד למיליון"

תופעה של אחד למיליון. שתי מערכות רביה (רויטרס)

צעירה אמריקנית סובלת מבעיה רפואית נדירה - היא נולדה עם שני איברי מין ושני רחמים. כעת, בריאיון לרשת ABC, היא מספרת כיצד גילתה שהיא מסוגלת לאבד את בתוליה - פעמיים.

הייזל ג'ונס בת ה-27 חשפה את הסוד שלה בריאיון לתכנית הבוקר של רשת הטלוויזיה האמריקנית ABC. גורמים רפואיים מסבירים כי הבעיה של הייזל נגרמה עוד בשלבי התפתחותה ברחם. בגלל מחסום מסוים, גופה פיתח "רחם כפול", תופעה שאינה כל כך נדירה ונקראת אוטרוס דידלפוס. אך במקרה של הייזל הרחמים התפתחו לשתי מערכות רביה שכוללות שני איברי מין - מצב נדיר מאוד.

מקרה של אחד למיליון

הצעירה גילתה לראשונה שמשהו בגופה שונה כשהייתה בת 14, כשהתחילה לקבל את מחזור חודשי. "זה לא היה כיף, סבלתי מהתכווצויות מזעזעות והמחזור היה כבד מאוד. היום אני יודעת שימי המחזור היו כל כך קשים, בגלל שהיו לי שני רחמים", היא מסבירה. "זה לא היה נחמד, היו לי בני זוג ולא הצלחתי להסביר להם, לא הבנתי מה אני עושה לא בסדר".

בנוסף מגלה הייזל, כי במהלך התבגרותה הבינה כי היא מסוגלת לאבד את בתוליה פעמיים - בגלל הכפילות באיברי המין. רופאים מדגישים כי התופעה ממנה סובלת הייזל היא נדירה ביותר, וכי הסיכוי שיתפתח מצב דומה בקרב נשים הוא אחד למיליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק