הילד ה"נעדר" בפייסבוק - זיוף

סטטוס מזויף על ילד בן 5 שנעדר בפייסבוק של המשטרה עורר תגובות רבות ברשת. התמונה של הילד לקוחה מערך בוויקיפדיה והמשטרה היא לא זו שפרסמה את המודעה. עם זאת, רבים עשו לה "לייק" ושיתפו אותה ברשת. בזמן האחרון תופעת הפריצות לרשת הפייסבוק מתגברת

המודעה בפייסבוק זויפה ("חורים ברשת")

המלחמה על הפייסבוק ברשת חוצה כל גבול: אלמונים הקימו דף בפייסבוק שמתחזה לדף הרשמי של משטרת ישראל, ופרסמו שם מודעה על ילד בן חמש שנעדר במטרה לגרוף "לייקים" מגולשים. הסטטוס הביא כצפוי אלפי לייקים, שיתופים ומאות תגובות ברשת. אבל בדיקה מעלה כי המודעה היא מזויפת לחלוטין. הידיעה פורסמה באתר "חורים ברשת".

התמונה של הילד ה"נעדר" לקוחה בכלל מערך הוויקיפדיה "שלגון". בהודעה שזויפה נכתב כי "משטרת ישראל מחפשת אחר אורי בן החמש שנכנס לגן ונעלם תוך 10 דקות. המשטרה מבקשים את עזרת הציבור, לחצו שיתוף לתמונה ופרסמו אותה בכל מקום אפשרי. אורי לובש גינס כהה ומעיל אדום נא לעשות שיתוף ולהגיב אזור השיתוף תודה".

דף הפייסבוק של משטרת ישראל פעיל מאוד, יש לו יותר מ-70 אלף חברים ובמשטרה דואגים לעדכנו מסביב לשעון. זו לא הפעם הראשונה בה אנשים מזייפים סטטוסים או פורצים לחשבונות בפייסבוק ונראה שהתופעה מתחילה להתגבר בתקופה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת