האקרים פרצו לאתר שירותי הכבאות

נמשכת מתקפת הסייבר נגד אתרים ישראלים: פחות משבוע לאחר שנפרץ אתר האינטרנט של סגן שר החוץ דני אילון, פרצו אותם ההאקרים את האתר של שירותי הכבאות וההצלה. ההאקרים העלו תמונה של אילון ועליה סימני סוליות נעליים, איימו להוסיף ולפרוץ לאתרים ישראלים מדי יום והוסיפו בעברית את הכיתוב "מוות לישראל"

התמונה, כפי שהופיעה באתר סגן שר החוץ (חדשות 2)

האקרים פרצו הלילה לאתר האינטרנט של שירותי כבאות והצלה (www.102.co.il) והעלו טקסט ותמונות בגנות ישראל וסגן שר החוץ דני אילון. מנציגות הכבאות נמסר כי הם עומלים להחזיר את האתר לפעילות שוטפת. בנוסף, נפרץ אתר המצפה בקומה 49 של מגדלי עזריאלי בתל אביב (www.mitzpe49.co.il).

"צוות ההאקרים מעזה", שהיה שותף בפריצה לאתרו האישי של אילון ביום שני האחרון, העלה תמונה של חמוש פלסטיני ותחתיו טקסט שפונה לממשלת ישראל: "מדוע אינכם מבינים שזהו מצב מביך עבורכם ושאינכם יכולים להיחלץ ממנו? דני אילון אמר שיש להגיב לפריצות לאתרים ישראלים. אנחנו פורצים לאתרים שלכם מדי יום ונמשיך ללא הפסקה".

הטקסט הפונה לאילון נכתב בתגובה לדבריו בשבת, לפיהם "כל פגיעה במרחב הקיברנטי של ישראל זו הפרת ריבונות השקולה לפעולת טרור ויש להתייחס אליה ככזו. לישראל יש יכולות אקטיביות לפגוע באלו המנסים לפגוע בה ואף גורם או 'האקר' לא יהיה חסין מפעולת תגובה".

נציבות הכבאות: "מנסים להחזיר את האתר לפעילות"

באתר הפרוץ פורסמה תמונה של דני אילון עם סימני סוליות נעליים, זהה לזו שפרסמו בפריצתם לאתרו האישי ביום שני. מתחת לתמונה נכתב: "חמאס, פת"ח, הג'יהאד האיסלאמי וכל הפלגים הפלסטיניים ילחמו בצבאכם. כל האסירים ישוחררו מבתי הסוהר שלכם. חירות לפלסטין".

ההאקרים, שהזדהו כ-Mr.le0n, Claw, LiTo ו-Casper איימו כי יוסיפו לפרוץ לאתרים ממשלתיים וימשיכו להילחם בישראל. מתחת לתמונתו של סגן שר החוץ אף כתבו בעברית, באותיות אדומות: "מוות לישראל, מוות לישראל, מוות לישראל".

בנציבות הכבאות הראשית אישרו כי האתר נמצא תחת מתקפה של "האקרים רבים" והוסיפו: "אנו מנסים להוריד את האתר, לשמור על התכנים ובהמשך להחזירו לפעילות שוטפת".

בתחילת השבוע: נפרץ אתר האינטרנט של דני אילון

אתר האינטרנט האישי של סגן שר החוץ דני אילון נפרץ ביום שני על ידי ההאקרים שהזדהו בשמות "פוקסי" ו"צוות ההאקרים מעזה".

ההאקרים העלו תמונה של חמושים וכתבו תחתיה: "בשם אלוהים הרחמן והרחום. הפריצה הזו היא התגובה לאיום ששיגר האיש שנקרא דני אילון, האיש שאמר שהוא ישגר טילים על ההאקרים. אנחנו לא מפחדים מהמילים חסרות הטעם שלך, אנחנו מכריזים נגדך מלחמה ברשת, אנו מוכנים לקבל את הטילים שתשגר אלינו - אנו מוכנים להיות שאהידים".

ההאקרים פרסמו גם תמונה מאוד לא מחמיאה של איילון עם סימני סוליות נעליים, ומתחתיה הכיתוב "מוכן לדריכה".

ואם זה לא מספיק - הם הוסיפו מסר להאקר 'עומר', שביצע את פריצת כרטיסי האשראי הגדולה: "אנחנו איתך בפעולות נגד החזירים, אל תפחד מהאיומים שלהם, זהו מסר להאקרים - אתם צריכים לתקוף את אתרי הקופים והחזירים".

אילון: "לא יצליחו להביס אותנו"

בתגובה לפריצה לאתר האינטרנט מסר אילון כי הוא פועל לכך שישראל תאמץ את החוק בארה"ב המגדיר התקפות קיברנטיות כהתקפות טרור, על כל המשתמע מכך. "אף גורם לא יפסיק את פעילותי המדינית וההסברתית בזירות השונות, ובטח שלא במרחב המקוון. המרחב הקיברנטי הוא זירת המאבק החדשה שגם בה לא יצליחו להביס אותנו", טען אילון.

סגן שר החוץ אילון אמר בשבת האחרונה כי "כל פגיעה במרחב הקיברנטי של ישראל זו הפרת ריבונות השקולה לפעולת טרור ויש להתייחס אליה ככזו. לישראל יש יכולות אקטיביות לפגוע באלו המנסים לפגוע בה ואף גורם או 'האקר' לא יהיה חסין מפעולת תגובה".

אילון הגיב לפריצה של האקרים מוסלמים לאתר האינטרנט שלו: "אף גורם לא יפסיק את פעילותי המדינית וההסברתית בזירות השונות, ובטח שלא במרחב המקוון. המרחב הקיברנטי הוא זירת המאבק החדשה שגם בה לא יצליחו להביס אותנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק