הכירו: הצפרדע הכי קטנה בעולם

צוות של חוקרים מאוניברסיטת לואיזיאנה גילה בגינאה החדשה את הצפרדע הכי קטנה בעולם. גודלו של היצור המקפץ הוא בסך הכל שבעה מילימטרים. אחד ממובילי הצוות שגילה את הצפרדע: "היה מאוד קשה למצוא אותה בגלל מידותיה". 208 מינים חדשים של בעלי חיים התגלו השנה בדרום-מזרח אסיה

תגלית גדולה - צפרדע קטנה: חוקרי דו-חיים וזואולוגים ברחבי העולם מתרגשים לאור התגלית החדשה שנחשפה בגינאה החדשה - הצפרדע הכי קטנה בעולם.

זן הצפרדע החדש שהחוקרים גילו מכונה 'פאדופרין אמאונסיס', ועל פי הפרסום של אוניברסיטת לואיזיאנה, הגודל הממוצע של דו-החיים החום - ירוק הוא 7.7 מילימטרים, והוא אפילו לא מסוגל לאכול זבובים גדולים.

התגלית נחשפה לראשונה אמש בירחון המדע "פלוס - אחד", כשצוות חוקרים אמריקנים ובראשם הפרופסור כריס אוסטין סיפרו לעולם את החדשות הגדולות - קטנות.

"היה קשה למצוא אותה בגלל מידותיה"

הפרופסור כריס אוסטין שהוביל את הצוות אמר כי התגלית לא הייתה קלה לפענוח. "זה היה מאוד קשה למצוא את הצפרדע בגלל המידות שלה ובגלל קריאות החיזור של הזכר שנשמעות כמו קריאות חיזור של חרקים, אבל בסוף הצלחנו וזו תגלית אדירה", אמר אוסטין הנרגש. "כל דבר חדש שאנו מגלים מוסיף שכבה חדשה להבנה של המגוון העצום שבטבע".

במהלך השנה האחרונה התגלו בדרום-מזרח אסיה 208 מינים חדשים של בעלי חיים , צפרדעים, חרקים , ציפורים ולטאות. יכול מאוד להיות ששנת 2012 תצפון בתוכה עוד ועוד חיות וזנים שלעולם לא הכרנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת