אמריקנים מבוהלים: "סוף העולם - בדצמבר"

לוח השנה של בני המאיה מסתיים בחודש האחרון של השנה הנוכחית, ולאחריו - לפי נבואת הזעם - יגיע קצה של האנושות. אזרחים מבועתים פונים לרשויות ומאיימים להתאבד, ואחרים משלשלים לכיסם כסף - בתמורה להבטחת מקום בבונקרים תת-קרקעיים

כדור הארץ. מתקרב לסופו? (חדשות 2)

החגיגות לרגל התחלתה של 2012 הסתיימו, ועבור חלק מהאנשים - ממלאים כעת את מקומן חששות כבדים. הסיבה, הפעם, נעוצה בלוח השנה העתיק והמדויק של בני המאיה - שמסתיים בדצמבר 2012. הסיבה לכך: עם תום השנה הנוכחית, יגיע סופה של האנושות.

יש מי שאולי ירימו גבה לנוכח ההסבר, אבל מבחינת דיוויד מוריסון, מדען בכיר בנאס"א, מדובר בתופעה שכבר נותנת את אותותיה היטב בעבודתו: בריאיון לעיתון הבריטי "דיילי מייל" הוא סיפר כי מדי יום, מגיעות לדואר האלקטרוני שלו כ-10 הודעות מאזרחים שמודאגים ממה שיעלה בגורלם.

בין היתר, סיפר מוריסון על מסר שהעבירה אליו אישה מדנמרק שכתבה: "אני אם לבת אחת ומצפה לילד נוסף. אתמול שקלתי להתאבד, להרוג את התינוק בבטני ואת בתי האהובה בת השנתיים לפני דצמבר 2012, אני לא רוצה שנחווה את הרס כדור הארץ".

מכתב מודאג אחר הוא קיבל מנערה אמריקנית בת 13, שכתבה: "אני שוקלת לשים קץ לחיי מכיוון שאני מפוחדת עד דמעות. אני לא רוצה לחיות כך יותר, מגיע לי הסבר".

אדם אחר גולל: "אני כל כך מפחד. החברה היחידה שלי היא כלבתי הקטנה. מתי יהיה עליי להרדים אותה, כך שהיא לא תסבול כשכדור הארץ יושמד?".

החרדות המתוארים לא באים לידי ביטוי רק במסרים מבוהלים, אלא גם בהרגלי הצריכה: אמריקנים מודאגים מיהרו לרכוש פריטים שונים לרגל קצו של כדור הארץ - החל במדריכי הישרדות מיוחדים ועד למקומות בבונקרים האמידים מפני פגיעות של פצצה גרעינית ואסטרואידים מהחלל.

איש העסקים רוברט ויסינו מקליפורניה משלשל לכיסו לא מעט כסף בזכות החששות מפני סוף העולם: בימים אלה הוא מקים בונקרים מפוארים במקומות סודיים - שאותם הוא משווק באתר אינטרנט שהקים. "מה יהיה אם הנבואות הללו יתגלו כנכונות?", הוא שואל את הגולשים שם - "באיזה צד הייתם רוצים להיות במצב שכזה?".

לטענת ויסינו, כבר 5,000 איש מיהרו לשריין לעצמם מקומות במקלטים התת-קרקעיים שהוא בונה בארצות הברית, ובקרוב יציע את השירות גם במדינות אירופה.

האם מדובר בבהלה מוגזמת? סטיב קרמר, אזרח שדאג לשמור לו מקום בבונקר, השיב בשלילה. "אנחנו לא משוגעים", הוא הבהיר. "המצב הזה מפחיד מאוד. אני ובני משפחתי מעוניינים לשרוד, ולכן אנחנו דואגים שנהיה מוכנים".

"ניצול לעתיד" נוסף הוא הודג' ג'ייסון, אב לארבעה, שהסביר: "זו השקעה בחיים. אני רוצה לוודא שיש לי ולבני משפחתי מקום מקלט אם התרחיש הזה יהפוך למציאות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת