עוד פרטים של ישראלים חשופים ברשת

כבר לפני שנה וחצי, פורסמו פרטיהם של אלפי משתמשים ישראלים על ידי האקר אינדונזי. הרשימה שנחשפה, בה שמות משתמש, כתובות דוא"ל וסיסמאות לשלושה אתרים ברשת, מהווה סכנה לנמצאים בה - במיוחד משום שרוב האנשים עושים שימוש באותה סיסמה לאתרים שונים. כך תבדקו אם גם שמכם שם

פרטים של ישראלים חשופים ברשת. אילוסטרציה (חדשות 2)

אחרי פרשת ההאקר הסעודי שחשף אלפי מספרי כרטיסי אשראי של ישראלים, מסתבר שברשת קיימים עוד קבצים המכילים פרטים חסויים של ישראלים. האקר אינדונזי המזדהה בשם Kim Wutzke, פרסם כבר לפני שנה וחצי שלושה קבצים המכילים כתובות דואר אלקטרוני וסיסמאות לאתרים של אלפי גולשים ישראלים. משם הקבצים, "israhell" (שילוב המילים ישראל וגיהינום), ניתן להסיק כי לא מדובר בחובב ישראל.

שלושת הקבצים מכילים קרוב ל-10,000 כתובות דואר אלקטרוני וסיסמאות של ישראלים באתרים שנפרצו. אתר אחד שנפרץ, ispot.co.il, מכיל סיסמאות אשר חופפות, לפחות בחלקן, לסיסמאות של חנות האפליקציות של אפל, ה-app store, כך מעיד הגולש דניאל שפנה לחדשות 2 באינטרנט אחרי שאיתר את אחת הרשימות.

שני הקבצים האחרים מכילים שמות משתמש וסיסמה של האתרים humor.co.il ו-hasharat.co.il, שאינו פעיל. אולם, ראוי לציין כי רבים מהאנשים עושים שימוש באותה הסיסמה באתרים שונים, ולכן הרשימה, לפחות בחלקה, מאפשרת גישה לחשבונות הדואר והפייסבוק של המשתמשים.

רוצים לראות אם אתם מופיעים ברשימה? היכנסו לקישור הזה, פתחו את הקובץ, לחצו ctrl+f והקלידו את שם המשתמש בדואר האלקטרוני, ללא כרוכית וללא שם שרת הדואר. לדוגמה, אם כתובת הדואר שלכם היא: israeli@gmail.com, עליכם להקליד רק "israeli". במידה ומצאתם את עצמכם ברשימה, אנו ממליצים לכם להחליף את הסיסמאות שלכם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק