צפו: האייפד שנפל מהחלל - והמשיך לעבוד

יצרני כיסויי הגנה לטאבלט של אפל, האייפד, הציבו מבחן לא שגרתי בפני המוצר שלהם: הם הפילו את המכשיר, שצויד בערכת ההגנה, מגובה של 31 קילומטרים. גם הטאבלט וגם המצלמה שתיעדה את הניסיון שרדו את הנפילה

נפל מגובה 31 אלף מטר (יוטיוב)

בניסיון להוכיח את איכות המוצר שלהם, חברת G-From, המייצרת מגינים עמידים במיוחד למחשבי אייפד, הפילה את הטאבלט של אפל, כשהוא מצוייד בכיסוי המגן, מהחלל לכדור הארץ. הניסוי הוכתר בהצלחה והאייפד שרד את הנפילה.

צפו באייפד נופל מהחלל:

נסייני החברה הצמידו את האייפד והנרתיק שלו למכשיר איתור ומצלמה שנקשרו לבלון מזג אוויר. ה"חבילה" הטכנולוגית המתקדמת שוגרה לגובה של 100,000 רגל (31,000 מטרים בערך) וממש כמו שהתחייבו היצרנים, הגאדג'ט עמד בתנאים הקשים של לחץ אטמוספרי וכניסה מהירה בחזרה לכדור הארץ. בעבר ניסתה החברה את המדינים שלה בהטלה מגובה של 20 מטר על אספלט ובזריקת כדור באולינג על האייפד.

בסרטון הווידאו ניתן לראות את האייפד נופל את כל הדרך, עד שמתרסק באדמה סלעית בנוואדה. קבוצת המחקר הגיעה למקום הנחיתה, ניתקה את החוטים והפעילה את הטאבלט - שנדלק ופעל ללא תקלות. גם המצלמה שתיעדה את המסע מהחלל, מצלמת רשת של חברת GO PRO שרדה את המסע והנפילה.

באתר המפתחים של המגן אמרו בתגובה: "אנחנו שמחים שהמוצרים שלנו עומדים במבחנים המסוכנים שאנו מציבים להם". עם זאת, ראוי לציין שאם האייפד היה נופל על צד המסך, היה ככל הנראה נסדק.