פייסבוק על כוונת ההאקרים: 45 אלף חשבונות נפרצו

תולעת המכונה Ramnit הצליחה לחשוף את שמות המשתמשים והסיסמאות של עשרות אלפי גולשים ברשת החברתית. בהנהלת פייסבוק הודיעו כי הם פועלים למצוא פתרון למצב, ובמסר מרגיע מנסים לשכנע שרוב מוחץ מקרב החשבונות שנפרצו הם בכלל מיושנים ואינם פעילים עוד

פייסבוק. עשרות אלפי גולשים חשופים (חדשות 2)

אחרי גניבת מספרי כרטיסי האשראי של ישראלים רבים באינטרנט, מכים שוב ההאקרים - ומאיימים הפעם על כל משתמשי פייסבוק ברחבי העולם. לפי ההערכה, הצליחו האקרים לחשוף את שמות המשתמש ואת הסיסמאות של יותר מ-45,000 חברים ברשת החברתית באמצעות תולעת - שכעת פועלת פייסבוק כדי לעצור את התפשטותה.

מומחים לאבטחת מחשבים הסבירו כי התולעת, העונה לשם "Ramnit", פעילה בפייסבוק כבר מאז אפריל 2010 - אך לאחרונה עברה שינויים שהגבירו את ממדי פגיעתה במשתמשים. על האיום המוגבר שנשקף מהתולעת הזהירה חברת אבטחת המידע הישראלית Seculert - שאנשיה דיווחו כי רוב הנפגעים מהפצת התוכנה הזדונית הם תושבי צרפת או בריטניה.

בהודעת החברה נמסר כי "במעבדות שלנו זוהתה Ramnit מסוג חדש לגמרי, שנועדו לגנוב את פרטי הכניסה לפייסבוק". בהנהלת הרשת החברתית הודיעו כי פועלים שם במרץ לאתר פתרון למצב, ובניסיון להעביר מסר מרגיע דיווחו כי רוב מוחץ מקרב 45,000 המשתמשים שפרטיהם נגנבו מהווים חשבונות מיושנים שלא נרשמה בהם פעילות זמן רב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת