מנכל כאל: פרטים של מיליוני אזרחים בסכנה

מנכ"ל חברת כרטיסי האשראי כאל קורא הערב להתערבות דחופה של הרגולציה ופיקוח על אתרים ומזהיר שאם לא ייעשה כך, "פרטיהם של מיליוני אזרחים עלולים להיחשף". הכנסת תדון במתקפת הסייבר בשבוע הבא

מיליונים חשופים. אילוסטרציה (רויטרס)

"ללא התערבות הרגולציה שתעמיד תקנים מחמירים ותפקח על האתרים - פרטיהם של מילוני אזרחים בסכנה", כך הזהיר הערב מנכ"ל חברת כרטיסי האשראי כאל, ישראל דוד. הדברים נאמרו על רקע פריצת ההאקר הסעודי לאתרים וגניבת המידע של אלפי מספרים כרטיסי אשראי.

מנכ"ל כאל קרא לרגולטור להתערב בדחיפות בשמירה על פרטיהם האישיים של אזרחי מדינת ישראל. "אין בישראל אכיפה על רמת האבטחה של האתרים וחברות האשראי תלויות ביכולות האבטחה של כל אתר ואתר", הסביר.

דוד חזר והדגיש כי ללא התערבות הרגולציה שתתכנס ותעשה מעשה - אנו צפויים לראות זליגת נתונים נוספים.

מוויזה כאל נמסר הערב בעקבות פריצת ההאקר הסעודי כי בקובץ שפורסם היום הופיעו פרטים של כ-800 לקוחות החברה. עוד הודיעו כי הכרטיסים נחסמו באופן מיידי לרכישה באינטרנט ובטלפון ונשלחה הודעה ללקוחות.

בידקו האם כרטיס האשראי שלכם נמצא בין הכרטיסים שפרטיהם נגנבו

הכנסת תקיים דיון במתקפה האינטרנטית

בתוך כך, גם בכנסת לא פוסחים על מתקפת הסייבר. חברת הכנסת רונית תירוש הודיעה כי ביום שלישי בשבוע הבא תקיים ועדת המדע והטכנולוגיה דיון חירום בנושא.

הח"כים ידונו באיום המתמשך על מערכות ישראליות ועל הפוטנציאל לפגיעה במערכות חיוניות כמו מערכות חשמל, תקשורת, כלכלה, בתי חולים ומערכות ביטחוניות. "אנו חייבים להיערך כנגד איום הסייבר ולהקדים את אלו המנסים לאמץ את שיטת טרור האינטרנטית ולפגוע במדינת ישראל", אמרה תירוש. "יש להתייחס לאיום זה כאל טרור לכל דבר, להיערך בהתאם ולהגיב בצורה הנחרצת ביותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת