ההאקר בריאיון לחדשות 2: רוצה לפגוע בישראל החלשה

0xOmar, ההאקר הסעודי לחדשות 2: "אני רוצה לפגוע בישראל מבחינה פיננסית והדלפתי בינתיים רק חלק מהמידע שברשותי. ישראל תלמד שהיא כל כך חלשה במלחמתה בסייבר העולמי". לדבריו, הוא כלל לא מפחד שיתפסו אותו

ההאקר מדבר: בריאיון לחדשות 2 אומר הערב מי שמכנה את עצמו "0xOmar" - "אני רוצה לפגוע בישראל מבחינה פיננסית".

הנה ההתכתבות המלאה בין חדשות 2 להאקר הסעודי, שמציג עצמו כבן 19:

חדשות 2: אתה טוען שהישגיך גדולים ממה שחשבנו?
האקר סעודי: כן, רק עכשיו פרסמתי עוד 11 אלף מספרי כרטיסי אשראי נוספים של ישראלים, כולל מספרי ת.ז. וכתובות - וזו רק ההתחלה.

חדשות 2: מה אתה רוצה להשיג?
האקר סעודי: אני רוצה לפגוע בישראל מבחינה פיננסית והדלפתי בינתיים רק חלק מהמידע שברשותי. בקרוב אחשוף עוד וזה ילמד את ישראל שהיא כל כך חלשה במלחמתה בסייבר העולמי - כל כך חלשה! אם אני, כהאקר סעודי בודד השגתי גישה לכזה מאגר מידע - תארו לכם מה יכולים לעשות כל שאר חברי.

חדשות 2: בסופו של דבר, חברות האשראי תיקנו את הנזק במהרה ושום נזק אמיתי לא נגרם. אתה עדיין חושב שזה היה רעיון טוב?
האקר סעודי: הם לא יכולים לתקן את הנזק במספר שעות - זה בלתי אפשרי. יש הרבה כרטיסי אשראי ומידע שדלף לאינטרנט. מה לגבי פרטים אישיים וכתובות של אנשים
שפורסמו, כולל אנשי מודיעין, כתבי חדשות וספורטאים - האם כולם עכשיו יעברו דירה ויחליפו תעודת זהות? כנראה שלא...

חדשות 2: אתה לא מפחד שיתפסו אותך?
האקר סעודי: לא. האם ראית את הסרט משימה בלתי אפשרית?

פורסמו עוד 11 אלף כרטיסים

שלושה ימים לאחר שפרסם את פרטיהם של 400,000 ישראלים ברחבי הרשת, פרסם מוקדם יותר היום ההאקר הסעודי עומאר פרטי כרטיסי אשראי של 11 אלף כרטיסים נוספים, ועוד אלפי פרטים אחרים על ישראלים.

בידקו האם כרטיס האשראי שלכם נמצא בין הכרטיסים שפרטיהם נגנבו

"הדלפנו פרטיהם של יותר מ-400 אלף כרטיסי אשראי של ישראלים, מתוכם 27 אלף פעילים. כעת אני שולח קבצים נוספים", כך כתב ההאקר הסעודי בהודעה שפרסם היום. "יש ברשותי רשימה של מיליון כרטיסים אבל אחשוף אותה לאט לאט, לא בבת אחת", מוסיף עומאר. היום הוא פרסם רשימה של 11 אלף כרטיסים נוספים, שמבדיקה ראשונית עולה כי יותר ממחציתם אינם בתוקף, כך שהפגיעה אינה גדולה כפי שהוא טוען.

הרשימה הישנה: האם גם פרטי כרטיס האשראי שלכם נחשפו?

ההאקר שהצליח לפרוץ ביום שני האחרון את אתר ONE, טוען כי מספר הכרטיסים הפעילים שפורסמו גבוה הרבה יותר מאשר אלה שפורסמו ב"תקשורת הציונית". "יש אתרי תקשורת מזויפים בישראל שמשרתים את הלובי היהודי והציוני שטוענים שרק אתר ONE נפרץ; זה לא נכון - פרצתי יותר מ-80 אתרים כדי להשיג את המידע, כמו למשל bizmakebiz, ezpay, Judaism ועוד", טוען ההאקר.

את ההודעה שלו חתם ההאקר במסר לגולשים: "תיהנו מהעולם - קנו מה שאתם רוצים באינטרנט. אם יש לכם משהו לומר לי, כתבו לי: 0xOmar@mail.ru. סעודיה לנצח! סעודיה שולטת, יחי המלך עבדאללה!".

"סטודנט ישראלי טיפש אמר שיש רק 14 אלף כרטיסים, שעה שרק בקובץ אחד שהעלנו יש 27 אלף כרטיסי אשראי פעילים, אנחנו שולחים את המידע הזה עכשיו משרת VPS שרכשתי בכרטיסים הללו", הוסיף ההאקר. "זה כישלון תקשורתי כל כך גדול. תקשורת יהודית וציונית מזויפת החלה לכתוב מה שהסטודנט הטיפש אמר. זה קצת ציער אותי. אז התחלתי לחשוב על לפרסם את כל כרטיסי האשראי שיש ברשותי. אני אעשה את זה בקרוב!".

החברות חוסמות את הכרטיסים

מנכ"ל ישראכרט דב קוטלר מסר כי לאחר בדיקה שנערכה במטה קבוצת ישראכרט בתל אביב, הובהר כי מתוך 3.3 מיליון כרטיסים נחשפו פרטיהם של כ-6,600 כרטיסים אמיתיים של לקוחות החברה כתוצאה מהפריצה לאתרי אינטרנט בישראל.

עוד מסר קוטלר כי מניתוח האירוע עולה כי מספרם של כלל הכרטיסים של כל חברות האשראי בישראל שנחשפו הינו כ-14,000 כרטיסים. מספר זה מצומצם ביותר ביחס לשבעה מיליון כרטיסים פעילים בשוק הישראלי.

"ישראכרט פעלה במהירות על פי נוהל שיגרתי וחסמה כרטיסים אלה לפעילות באינטרנט באופן מיידי על ידי מחלקת הביטחון. ללקוחות אלה יונפקו כרטיסים חדשים באופן מיידי. החברה תטפל כמובן בכל חשש לפגיעה או לנזק שיגרם ללקוחות שכרטיסיהם נחשפו, כפי שהיא עושה באופן שוטף", סיכם קולטר.

מבנק ישראל נמסר כי הנושא נמצא בבדיקה.

מחברת ישראכרט נמסר כי "החברה בודקת את הנושא ביסודיות ונפעל באופן מיידי כדי להגן על לקוחותינו".

מלאומי קארד נמסר: "לאחר בדיקת הרשימה החדשה, עולה כי מדובר בעשרות בודדות בלבד של כרטיסי לאומי קארד. כרטיסים אלו כבר הוגבלו על ידנו לשימוש באינטרנט, ואנו יוצרים קשר בשעה זו עם הלקוחות הרלוונטיים. יודגש, כי אנו ערוכים לכל תרחיש אפשרי ומשקיעים את מלוא המשאבים על מנת להגן על לקוחותינו, כפי שהוכח באירועי השבוע".

מוויזה כאל נמסר בתגובה כי "אנחנו ערוכים ובודקים את הנושא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת