ההאקר הסעודי פרסם 11,000 כרטיסי אשראי נוספים: "יש לי עוד מיליון"

"עומאר" פרסם היום 11,000 פרטי כרטיס אשראי נוספים והבטיח: "יש לי רשימה של מיליון כרטיסי אשראי אבל אפרסם אותם לאט לאט - לא בבת אחת". בדיקה ראשונית מעלה כי לפחות מחצית מהכרטיסים שפורסמו אינם בתוקף

שלושה ימים לאחר שפרסם את פרטיהם של 400,000 ישראלים ברחבי הרשת, ההאקר הסעודי עומאר המכנה עצמו "0xOmar", טוען כי יש ברשותו פרטי כרטיסי אשראי של כמיליון ישראלים - ולועג לחברות כרטיסי האשראי המבקשות להרגיע את הישראלים.

"הדלפנו פרטיהם של יותר מ-400 אלף כרטיסי אשראי של ישראלים, מתוכם 27 אלף פעילים. כעת אני שולח קבצים נוספים", כך כתב ההאקר הסעודי בהודעה שפרסם היום. "יש ברשותי רשימה של מיליון כרטיסים אבל אחשוף אותה לאט לאט, לא בבת אחת", מוסיף עומאר. היום הוא פרסם רשימה של 11 אלף כרטיסים נוספים, שמבדיקה ראשונית עולה כי יותר ממחציתם אינם בתוקף, כך שהפגיעה אינה גדולה כפי שהוא טוען.

כך תדעו: האם גם פרטי כרטיס האשראי שלכם נחשפו?

ההאקר שהצליח לפרוץ ביום שני האחרון את אתר ONE, טוען כי מספר הכרטיסים הפעילים שפורסמו גבוה הרבה יותר מאשר אלה שפורסמו ב"תקשורת הציונית". "יש אתרי תקשורת מזויפים בישראל שמשרתים את הלובי היהודי והציוני שטוענים שרק אתר ONE נפרץ; זה לא נכון - פרצתי יותר מ-80 אתרים כדי להשיג את המידע, כמו למשל bizmakebiz, ezpay, Judaism ועוד", טוען ההאקר.

את ההודעה שלו חתם ההאקר במסר לגולשים: "תיהנו מהעולם - קנו מה שאתם רוצים באינטרנט. אם יש לכם משהו לומר לי, כתבו לי: 0xOmar@mail.ru. סעודיה לנצח! סעודיה שולטת, יחי המלך עבדאללה!".

"סטודנט ישראלי טיפש אמר שיש רק 14 אלף כרטיסים, שעה שרק בקובץ אחד שהעלנו יש 27 אלף כרטיסי אשראי פעילים, אנחנו שולחים את המידע הזה עכשיו משרת VPS שרכשתי בכרטיסים הללו", הוסיף ההאקר. "זה כישלון תקשורתי כל כך גדול. תקשורת יהודית וציונית מזויפת החלה לכתוב מה שהסטודנט הטיפש אמר. זה קצת ציער אותי. אז התחלתי לחשוב על לפרסם את כל כרטיסי האשראי שיש ברשותי. אני אעשה את זה בקרוב!".

בידקו האם כרטיס האשראי שלכם נמצא בין הכרטיסים שפרטיהם נגנבו

סה"כ נפרצו 14,000 כרטיסים

דב קוטלר מנכ"ל ישראכרט מעדכן כי בעקבות ההודעה על פריצת ההאקר הסעודי ל-11 אלף מספרי כרטיסי אשראי, נמצאו כ-5,200 כרטיסים של לקוחות הקבוצה. החברה מאפשרת ללקוחותיה לבדוק האם פרטיהם נחשפו באמצעות אתר האינטרנט שלה.

"ישראכרט פעלה במהירות על פי נוהל שיגרתי וחסמה כרטיסים אלה לפעילות באינטרנט באופן מיידי על ידי מחלקת הביטחון. ללקוחות אלה יונפקו כרטיסים חדשים באופן מיידי. החברה תטפל כמובן בכל חשש לפגיעה או לנזק שיגרם ללקוחות שכרטיסיהם נחשפו, כפי שהיא עושה באופן שוטף", סיכם קולטר.

מבנק ישראל נמסר כי הנושא נמצא בבדיקה.

מחברת ישראכרט נמסר כי "החברה בודקת את הנושא ביסודיות ונפעל באופן מיידי כדי להגן על לקוחותינו".

מלאומי קארד נמסר: "לאחר בדיקת הרשימה החדשה, עולה כי מדובר בעשרות בודדות בלבד של כרטיסי לאומי קארד. כרטיסים אלו כבר הוגבלו על ידנו לשימוש באינטרנט, ואנו יוצרים קשר בשעה זו עם הלקוחות הרלוונטיים. יודגש, כי אנו ערוכים לכל תרחיש אפשרי ומשקיעים את מלוא המשאבים על מנת להגן על לקוחותינו, כפי שהוכח באירועי השבוע".

מוויזה כאל נמסר בתגובה כי "אנחנו ערוכים ובודקים את הנושא".

חדירה למספר אתרים

ד"ר טל פבל, מומחה לאינטרנט שגם שמו הופיע ברשימות סיפר בשיחה עם חדשות 2 על המקרה. "מדובר בקובץ גדול של 32 מגה בייט שמכיל שמונה קבצים. במבט ראשון ניתן לראות שהוא תוצר של חדירה של מספר אתרים ולא של אתר אחד ויש שם קבצים שמכילים נתונים אישיים". עוד הוסיף כי מדובר על נתונים רבים מאוד. "מצאתי את עצמי באתר כללי ולא באחד שיש בו כרטיסי אשראי ולפי אופי האתר ידעתי בדיוק מי האתר הזה וקצת אחרי חצות התקשרתי לבעל האתר ועדכנתי אותו שפרצו לו את האתר", סיכם פבל.

יש לציין שהקובץ עדיין מסתובב ברשת, והועלה לאתר הורדות גדול - ממנו ניתן להוריד את הפרטים באופן חופשי ובחינם. בהמשך, מבטיחים המפרסמים לחשוף את פרטיהם של חצי מיליון ישראלים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת