כך תדעו: האם פרטי כרטיסי האשראי שלכם נחשפו?

עשרות אלפי ישראלים חוששים שפרטיהם האישיים נחשפו ברשת מאז פרצו האקרים סעודים למאגר שהכיל מאות אלפי נתונים. איך תדעו אם שמכם מופיע ברשימה? בדיקה פשוטה תגלה לכם

האם אתם מופיעים ברשימת "הפריצה הגדולה"? (רויטרס)

חשבונותיהם של אלפי ישראלים נחשפו אמש לעיני כל ברשת לאחר שהאקרים סעודים פרצו למאגר מידע שהכיל מאות אלפי נתונים. בדיקה פשוטה ברשימה שהעלה אתר גלובס לרשת, תגלה לכם אם שמכם מופיע ברשימה. כדי לבדוק זאת, יש להקיש Ctrl+F ולרשום את שמכם המלא.

במידה ששמכם אכן נמצא ברשימה, אין זה אומר בוודאות שכל הפרטים שלכם חשופים, מאחר שברשימה מופיעים גם נתונים ישנים, שחלקם אף שגויים. אולם במידה ואתם מזהים את שמכם, מומלץ לפנות לחברת האשראי ולוודא שהנושא בטיפול כדי למנוע חיובים בכרטיס האשראי שברשותכם.

ברשימה מופיעים השמות ללא הפרטים המזהים שפורסמו לצדם, אולם ברשימה המלאה, שעדיין חשופה לעיני כל, מופיעים פרטים אישיים כגון מספר כרטיס אשראי, ספרות הביטחון שבגב הכרטיס, מספר נייד, תאריך לידה, ופירוט על עסקאות קודמות.

ההאקרים הסעודים שפרסמו את הרשימה, טועניםשעשו זאת כדי לפגוע בישראל, והגדירו את המעשה: "מתנה לעולם לשנה החדשה". עם זאת, למרות טענותיהם, לאחר בדיקה של חברות האשראי התברר שמדובר בכ-14 אלף ישראלים ולא מאות אלפים כפי שפורסם לראשונה.

עוד בנושא:

מנכ"ל כאל: "אין חשש לנזק כספי"

נפרצו חשבונות של מאות ישראלים

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת