חללית רוסית עם חומר רעיל תתרסק בכדור הארץ בחודש הבא

בשורות לא כל כך טובות לתחילת השנה החדשה. במהלך חודש ינואר צפויה להתרסק בכדור הארץ חללית רוסית שמפעיליה איבדו איתה קשר. החללית, שנבנתה בעלות של 100 מיליון אירו, שוקלת 13 טון ומכילה חומרים רעילים ורדיואקטיבים. עדיין לא ברור היכן בדיוק היא צפויה ליפול

שיגור החללית. נובמבר 2011 (חדשות 2)

חלליות נופלות מהשמיים: חללית רוסית במשקל של יותר מ-13 טון צפויה להתרסק על כדור הארץ במהלך החודש הבא. גורמים בסוכנות החלל הרוסית מזהירים כי החללית נושאת חומר רעיל ורדיואקטיבי.

החללית שוגרה בנובמבר על ידי רוסיה במטרה לאסוף מידע על אחד הירחים של מאדים, אך בשל בעיה טכנית באחד ממנועיה היא נתקעה ונשארה לסוב סביב כדור הארץ. למרות ניסיונות חוזרים ונשנים להחזיר את השליטה על החללית, לא הצליחו המהנדסים ליצור עימה קשר בחלל.

סוכנות החלל הרוסית הודיעה כי אין ביכולה לצפות במדויק בשלב זה היכן תתרסק החללית, ותדע יותר באשר למיקום הנפילה רק ימים בודדים לפני שתתרחש. בנוסף, הרוסים מדגישים כי כ-30 מחלקיה של החללית ישרדו את הכניסה לאטמוספרה ויפגעו באדמה.

עלות החללית: 100 מיליון אירו

על פי הערכות, החללית תתרסק בין ה-6 ל-19 בינואר בכדור הארץ. מפעילי החללית מבהירים כי היא מכילה 11 טונות של דלק טילים רעיל ו-10 קילוגרמים של חומר רדיואקטיבי, שעלולים על פי המומחים לשרוד את הכניסה לאטמוספירה.

עם זאת, נציגי סוכנות החלל הרוסית מנסים להרגיע וטוענים כי הסיכוי שאזרחים יפגעו מהנפילה הוא קטן וכי רוב החומרים המסוכנים יתנדפו במהלך הנפילה. החללית שתתרסק היא למעשה גששית חלל שנבנתה בעלות של 100 מיליון אירו, שמטרתה לאסוף דגימות אבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת