בקרוב באירן: "מתקפה על ת"א" - משחק המחשב

משחק מחשב חדש, שיושק בקרוב באירן, מדמה פעולה צבאית אירנית בישראל, כך מדווחים השבוע ברפובליקה האסלאמית. לטענת בכירים אירנים - ההחלטה להשיק את המשחק באה בתגובה להשקת המשחק "באטלפילד 3", המדמה פעולה צבאית על אדמת אירן, ואשר זוכה לפופולריות רבה במערב

"מתקפה על ת"א" - הגרסה הממוחשבת. ארכיון (חדשות 2)

אירן מאיימת להגיב "בלב תל אביב" אם תותקף - ובינתיים "מממשת" את איומיה במחשב: משחק חדש שצפוי לצאת לחנויות ברפובליקה האסלאמית מדמה מתקפה כוללת על ישראל, כשמטרת המשחק היא, כמובן, להשמיד את העיר.

הממשל האירני הביע בשבועות האחרונים זעם רב על השקתו של משחק המחשב "באטלפילד 3" האמריקני, בהוצאת Electronic Arts. מטרת המשחק, מסדרת המשחקים הפופולאריים במערב, היא לנהל פעולה צבאית בשטחי אירן ולפגוע ביכולותיה הצבאיות. השלטונות האירניים שלחו בתגובה מכתב מחאה חריף להנהלת החברה האמריקנית, ובנוסף אסרו את הפצתו ברחבי הרפובליקה האסלאמית.

מתכנתים אירנים הציעו לסייע בפיתוח המשחק

השבוע דיווחה סוכנות הידיעות "פארס" כי משטר האייתולות לא מתכוון לסיים בזאת את תגובתו. מרכז המידע למודיעין ולטרור מפרסם בסוף השבוע כי יו"ר "הקרן הלאומית למשחקי מחשב", בהרוז מינאאי, הודיע כי בכוונת אירן להשיק משחק המדמה מתקפה על תל אביב. על פי הפרסום, כמה מתכנתי משחקי מחשב אירנים הביעו נכונות לסייע בפיתוח המשחק המדובר.

"הקרן הלאומית למשחקי מחשב" הוקמה בשנת 2006 ע"י מועצת המהפכה התרבותית העליונה באירן ופועלת בפיקוח משרד ההכוונה האסלאמית. הקרן עוסקת, בין היתר, בפרסום רשימות של משחקי מחשב "בלתי-ראויים", ובהם משחקים הכוללים אלימות, יחסי מין, צריכת אלכוהול וסמים, ופגיעה במוסלמים ובאסלאם. זאת ועוד, בנוסף עוסקת הקרן בפיתוח, בעידוד ובהפצה של משחקי מחשב המקדמים את ערכי המהפכה האסלאמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת