חדש בארה"ב: רובוט מעקב רפואי

ניסוי חדשני בבוסטון עשוי לחולל מהפכה בטיפול בחולים אחרי ניתוח. בבית החולים לילדים בעיר החלו להצמיד רובוט מעקב מתוחכם, המסוגל לשדר נתונים אודות הילד המחלים לבית החולים בזמן אמת. הרובוטים משדרים קול ותמונה על גבי אינטרנט סלולרי וחוסכים זמן וכסף לחולה ולבית החולים

ילווה את החולה בביתו (יוטיוב)

בית החולים לילדים בבוסטון שולח מלווה צמוד לביתם של ילדים המחלימים מניתוח. לא מדובר באחות צמודה, אלא ברובוט מעקב מיוחד, שמסוגל לשדר לבית החולים ושומר על ערוץ תקשורת בין הילד לבית החולים.

צפו ברובוט בפעולה:

הרובוט, שגובהו כ-140 סנטימטר, מצויד בחיישני קול, מצלמות וידאו ומסך. בשלב ראשון, משתתפים ב"פיילוט" של התכנית חמישה רובוטים שכאלה, מתוצרת חברת הרובוטיקה Vgo. הרובוט מאפשר תקשורת רציפה בין רופאים ואחיות לבין החולים והוריהם, ומאפשר להם לראות את החלמתו של הילד, תוך כדי עשיית השינויים המתאימים בתכנית ההתאוששות.

בכך למעשה מאפשר הרובוט, שעלותו 6,000 דולר, חיסכון אדיר בזמן ומשאבים, גם לבית החולים וגם להורים. הרובוט מעביר את הנתונים באינטרנט סלולרי ברשת הדור ה-4, לכן אין אפילו צורך לחברו לרשת אלחוטית ביתית כדי לשדר את הנתונים.

בשלב ראשון, משתתפים בניסוי חמישה רובוטים, שיעקבו אחר 40 אנשים לאחר ניתוח. אם יוכתר הפיילוט כהצלחה, ירכוש בית החולים רובוטים נוספים וישנה לחלוטין את אופן הטיפול והמעקב אחרי ילדים שמתאוששים מניתוח.