צפו: הדרבי של תל אביב שוב אדום

במשך כמעט 4 שנים לא ניצחו הצהובים בדרבי התל אביבי, וגם אתמול, למרות יכולת בינונית של חניכי קשטן - הפועל ידעה לנצל את ההזדמנויות, לכבוש ולחגוג. פצ'אלקה כבש ראשון, אלרואי כהן הכפיל; הרחקה של שיש ושער מצמק של יצחקי עוד עוררו את התקוות של מכבי - עד שאבוטבול נעץ את המסמר האחרון ברשת. צפו בתקציר ובתגובות

זה כבר הפך לכמעט שגרה. הצהובים באים עם הרבה אמונה, תקווה וביטחון עצמי, פותחים טוב את המשחק - אבל יורדים בסוף מנוצחים. האדומים, מצידם, למרות משחק בינוני למדי והרחקה מטופשת של גל שיש, ידעו לנצל את ההזדמנויות ולשמור על ההגמוניה העירונית.

המשחק בבלומפילד החגיגי אמש נפתח ברבע שעה מצוינת של שחקני מכבי ושתי החמצות של אלירן עטר, אחת מהן הסתיימה עם הרחקה דרמטית מהקו של המגן חוטבא. לאט לאט הפועל החלה לשלוט במרכז השדה, אולם עדיין לא נראתה מסוכנת. עד שבדקה ה-38 הגיע הנשק המסוכן ביותר של הפועל: כדור ממצב נייח. גורדנה הניח את הכדור על הראש של מריו פצ'אלקה שהתחפש לדה-סילבה - ונגח לרשת.

מכבי בקושי התאוששה, ושניות לפני השריקה למחצית - הפועל כבשה שוב. הפעם היה זה אלרואי כהן, שהשלים משחק מצוין נוסף שלו עם שער נהדר מבישול של טוטו תמוז, לא לפני שהשכיב את קונאטה ואת ברק לוי.

למחצית השנייה עלתה מכבי אחרת, עם אלברמן וזיזוב המצוינים ועם הרבה רוח לחימה. הפועל הלכה אחורה, ושילמה את המחיר דווקא בעקבות תנועה מגונה מטופשת ביותר של המגן גל שיש לעבר הקהל הצהוב. יצחקי שב למגרשים אחרי תקופה ארוכה, והפיח שוב תקוות בקהל הצהוב עם שער נגיחה מהגבהה מצוינת של אלירן עטר.

הלחץ הצהוב התגבר לקראת הסיום, אך הצהובים לא הצליחו לכבוש. וכמאמר הקלישאה - כשלא כובשים, סופגים. מתפרצת אדומה בתוספת הזמן מצאה את טוטו תמוז לבד בהתקפה, וכשאבוטבול הצטרף - לא נותר לו אלא לגלגל את הכדור לרשת החשופה של לוי ולרוץ לחגוג עם האוהדים בשער 5.

הפועל שבה למקום הראשון, לפחות עד המשחק בשבוע הבא נגד מכבי חיפה. ומכבי? איוניר יצטרך לחשוב הרבה מה עושים כדי להוציא את החניכים שלו מהבוץ. לפחות עד הדרבי הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת