בפעם ה-41: מכבי ת"א זכתה בגביע המדינה בכדורסל

הגביע צהוב, בפעם ה-41: מכבי תל אביב גברה על הפועל אילת 73:80 בגמר גביע המדינה בהיכל נוקיה וזכתה בגביע. האוהדים הצהובים חגגו בסיום למרות שהתעכבו מחוץ לאולם בגלל מיעוט הקופות. עוד לפני פתיחת המשחק, הנשיא פרס זכה להוקרה

פרס מעניק את הגביע (לע"ם)

מכבי תל אביב זכתה הערב (ה') בגביע המדינה בכדורסל לאחר שניצחה 73:80 את הפועל אילת בגמר הגביע שנערך בהיכל נוקיה בתל אביב. זוהי הזכייה ה-41 של מכבי בתואר, על חשבונה של אילת שרשמה הופעה ראשונה במעמד זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד לפני המשחק נערך טקס הוקרה לנשיא המדינה שמעון פרס, שזהו גביע הכדורסל האחרון שיעניק בכהונתו שמסתיימת בקיץ. הכדורסלנים מיקי ברקוביץ', דורון ג'מצי, נדב הנפלד, גור שלף, טל בורשטיין ומאיר טפירו, כולם קפטני נבחרת ישראל בעבר, העניקו את גופיית הנבחרת לפרס על תרומתו לספורט ולקידום משחקי גביע המדינה.

מי שלא הגיעו לטקס הם אוהדים רבים של מכבי תל אביב שנתקעו מחוץ לאולם בשל מיעוט קופאים ששירתו את אלו שהזמינו כרטיסים באינטרנט. "מנהלי הקופות הסכימו להחזיר את הכסף למי שרצו לוותר וללכת הביתה", סיפרה נעמי בן אברהם, אוהדת מכבי תל-אביב, לחדשות 2 Online. "משחק הגמר החל בשעה המיועדת מבלי להתחשב באוהדים הממתינים בחוץ ששילמו ממיטב כספם". מנגד, אוהדי הפועל אילת הפגינו נוכחות מרשימה ביציעים - 2,500 אוהדים עשו את הדרך הארוכה מהעיר הדרומית כדי לעודד את הקבוצה.

למרות הכל, היה גם משחק כדורסל. דיוויד בלו הצטיין בשורות מכבי והוביל אותה ליתרון שיא של 17 נקודות כבר ברבע השני. אלא שמכאן הקבוצה מהדרום החלה לנגוס בפער בעזרת הזרים שלה - גייטס, שקלע 15 נקודות, רודריק ופאלמר. ברבע הרביעי האילתים הגיעו עד כדי חמש נקודות הפרש בלבד, אך זה כבר לא הספיק. בסיום המאמן דייויד בלאט גבר על עודד קטש, ומכבי ניצחה 73:80.