דיווח: נשיא קבוצת הכדורגל ברצלונה התפטר

התקשורת בספרד מדווחת כי סנדרו רוסיי התפטר מתפקידו על רקע החקירה המתנהלת נגד המועדון. על פי החשד, ברצלונה שילמה עבור החלוץ הברזילאי ניימאר סכום גדול ממה שהצהירה במסגרת חוזה לא חוקי

התפטר. סנדרו רוסיי (רויטרס)

רעידת אדמה באחת מקבוצות הכדורגל הגדולות בעולם: נשיא ברצלונה, סנדרו רוסיי, הודיע על התפטרותו מהתפקיד על רקע החשדות לאי סדרים כספיים בהעברתו של שחקן הכדורגל הברזילאי ניימאר לברצלונה בקיץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרשויות בספרד ובקרוב גם בברזיל מנהלות בימים אלה חקירה משטרתית נגד ראשי המועדון, החשודים בשחיתות. בקיץ רכשה ברצלונה את החלוץ ניימאר מסנטוס הברזילאית, ומחירו הוערך ב-57 מיליון אירו, הרכש היקר ביותר בתקופתו של רוסיי כנשיא.

אלא שבחודש האחרון עלו חשדות כי המועדון שילם סכום גבוה בהרבה תמורת ניימאר, כשרוב הכסף כלל לא הגיע לסנטוס אלא לאנשי עסקים ברזילאים כחלק מחוזה לא חוקי. רוסיי הכחיש את ההאשמות ואמר כי לברצלונה "אין מה להסתיר", אך למרות זאת הוא יודיע רשמית הערב על התפטרותו, ויסביר את הנסיבות שהובילו למהלך.

רוסיי, שנבחר לתפקידו על ידי חברי המועדון בשנת 2010, יוחלף על ידי סגנו ג'וזפ מריה ברתומיאו. הוא צפוי לסיים את תקופת הכהונה במקום רוסיי, ולעמוד שוב לבחירה בשנת 2016.