עדיין בלי קבוצה: בניון יחזור למגרשים?

יוסי בניון הוא אולי הכדורגלן הישראלי הגדול בכל הזמנים, אבל בגיל 33 הוא יושב בבית בלי קבוצה. היסטוריית הפציעות שלו והעובדה שלא שיחק זמן רב, כמו גם דרישות השכר שלו, מרתיעות קבוצות מלהגיש לו הצעה. בארץ היו רוצים מאוד לראות אותו חוזר, אך כוכב הנבחרת יעדיף להישאר באירופה

העונה כבר בעיצומה ואחד מגדולי הכדורגלנים שהיו לנו עדיין ללא קבוצה. חשבנו שכבר חודשיים בתוך העונה יוסי בניון יוכל למצוא קבוצה חדשה, אך מדי יום מתבררת תמונה אחרת. כשלוקחים בחשבון את גילו, 33, היסטוריית הפציעות הארוכה שלו, דרישותיו הכספיות והעובדה שהוא כמעט לא שיחק בשנה וחצי האחרונות - ברור מדוע קבוצות, לפחות אלה שבניון היה רוצה לשחק עבורן, לא קופצות על המציאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נבחרת ישראל תעלה ביום שישי על הדשא בליסבון נגד נבחרת פורטוגל ויוסי בניון לא יהיה שם. בגיל 33 הכוכב הגדול של נבחרת ישראל לא מוצא בה את מקומו. הוא יצא לאירופה לפני 11 שנים, התאקלם מצויין בסנטאנדר הספרדית ובווסטהאם הלונדונית, ומשם המשיך לפרק המפואר בקריירה שלו - שלוש שנים בליברפול, שכללו רגעים בלתי נשכחים.

מאז עזב בניון את ליברפול בשנת 2010 הוא התקשה לשחזר את ההצלחה. הוא אמנם הופיע במדי שתי קבוצות פאר, צ'לסי וארסנל, אבל השנים האחרונות היו רוויות פציעות ובניון ראה פחות ופחות מגרש. צ'לסי לא נתנה לו עוד הזדמנויות - הוא הושאל פעמיים ובקיץ שוחרר סופית מהקבוצה. מאז הוא בבית.

"אני חושב שיוסי צריך למצוא קבוצה מהר, הוא מתבגר וכבר בשלהי הקריירה", הסביר אייל ברקוביץ', גם הוא כוכב כדורגל ישראלי שהצליח באנגליה. חטאפה כבר הניחה הצעה על שולחנו של בניון, אך הוא דחה אותה, ככל הנראה מסיבות כלכליות. על פי פרסומים, בשבוע עבודה בצ'לסי הרוויח בניון 75 אלף לירות שטרלינג, וכעת קשה לו להתרגל לשכר של הרבה פחות ממחצית הסכום הזה.

"אנשים שכחו מבניון"

גם בארצות הברית התעניינו בבניון, אבל דווקא מאנגליה, שם קיווה בניון למצוא קבוצה, ההצעות לא מגיעות. "אני חושב שהבעיה היא שהוא לא שיחק הרבה כדורגל", ציין כתב הכדורגל טוני בנקס מהעיתון הבריטי "דיילי אקספרס". "אנשים שכחו ממנו. נראה שהקריירה האנגלית שלו הסתיימה, אלא אם כן הוא יירד לליגה השנייה".

דווקא למקום בו רוצים את בניון יותר מכל - הוא לא רוצה להגיע. חזרה לארץ היא אפשרות אחרונה מבחינתו, אחרת היה מצטרף מזמן לקבוצות נעוריו הפועל באר שבע או מכבי חיפה. בגיל 17 באקדמיה של אייאקס אמסטרדם ההולנדית הוא חלה בגעגועים ורק רצה לחזור הביתה, ונראה שהיום הוא מרגיש את ההיפך. "אני מאחל ליוסי לא לשחק בארץ, לא יודעים לכבד פה שחקנים גדולים, רק יקנאו בו", אמר ברקוביץ', שפרש במדי מכבי תל אביב.

ברור שלא מעט קבוצות שהיו שמחות לקבל אותו לשורותיהן ושיש לו עוד מה לתת, אבל כל יום שעובר משחק לרעתו. עכשיו הוא צריך לחזור למסלול, בדקה ה-90.