אלופת העולם בג'ודו ירדן ג'רבי על ההישג האדיר: "לא חוויתי אהבה כזאת בחיי"

רגע לפני שהיא יוצאת לחופשה בתום עונה מפרכת, שבה אלופת העולם בג'ודו ירדן ג'רבי לישראל כדי לדבר על הזכייה ההיסטורית לפני שבוע וחצי בריו דה ז'ניירו. את החופשה בברזיל היא בילתה עם יריבתה בגמר. במסיבת עיתונאים סיכמה ג'רבי את ההישג הגדול ואמרה: "לא חוויתי אהבה כזאת מישראלים בחיי"

"לא חוויתי אהבה כזאת בחיי". ג'רבי (AP)

אלופת העולם בג'ודו ירדן ג'רבי חזרה בצהריים (ב') לארץ מברזיל, וכינסה מסיבת עיתונאים לכבוד הזכייה, בהשתתפות יושב ראש איגוד הג'ודו משה פונטי. ג'רבי בילתה את השבוע שאחרי הניצחון הגדול עם חברותיה ובהן קלריס אבגננו, הג'ודאית הצרפתיה זוכת מדליית הכסף שהפסידה לה בגמר - לאחר שאיבדה את הכרתה. ג'רבי סיימה את העונה שלה וכבר מחר תצא חופשה של שלושה שבועות באירופה. את מסיבת העיתונאים העברנו בחדשות 2 באינטרנט בשידור חי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני רוצה להודות לכל האנשים שסביבי ולמאמן שלי שעבר איתי את כל הדרך", אמרה ג'רבי במסיבת העיתונאים, "בחיים לא חוויתי כזאת אהבה מאנשים בישראל. היום של התחרות היה מדהים מבחינתי. הייתי מאוד חדה. שום דבר לא בא כמובן מאליו. אני מתאמנת מאוד קשה. אני לא מורידה הילוך וגאה לייצג את ישראל".

"אני אמשיך לנוח", ציינה אלופת העולם, "אני חוזרת להתאמן לקראת אוקטובר. בהמשך אני אשתתף באליפות ישראל בדצמבר. קיבלתי הרבה חום ותמיכה וגם שלוש הצעות נישואין. זאת הרגשה כיפית ואני מקווה שאנשים ימשיכו לעקוב ולתמוך".

ג'רבי זכתה לפני כשבועיים באליפות העולם בג'ודו במשקל עד 63 קילוגרם שנערכה בריו דה ז'ניירו, שם יתקיימו גם המשחקים האולימפיים הבאים בשנת 2016.

היא הוכיחה עליונות ללא עוררין על יריבותיה, שאותן ניצחה חמש פעמים באיפון. בדרך לגמר גברה ג'רבי על יריבות מאל סלבדור, איטליה, סלובניה ויפן.

לאחר שההמנון הלאומי "התקווה" נשמע על דוכן המנצחים בברזיל, ג'רבי הפכה לישראלית הראשונה שזוכה בתואר אלופת העולם. מאז חודש מאי האחרון, עוד לפני האליפות, היא מדורגת ראשונה בדירוג העולמי.