תוך 48 שעות: בן 14 מת משפעת

לפני ארבעה ימים היה סלבה חרסונסקי, נער בן 14 מאשדוד, בריא לגמרי. במוצאי שבת הוא חלה בשפעת וטופל בתרופות. ביום שני הידרדר מצבו קשות והוא הובהל לבית החולים, שם נפטר לאחר שעתיים. כעת נבדק החשד שמדובר בשפעת החזירים. משפחתו: "אנחנו לא מעכלים". הרופאים: "מקרים כאלה נדירים - אך מוכרים"

רק לפני ארבעה ימים היה בריא, סלבה ז"ל (פייסבוק)

טרגדיה באשדוד: נער בן 14 שהחל לחוש ברע במוצאי שבת, לקח תרופות ונשאר בביתו לנוח, מת אחרי 48 שעות בבית החולים קפלן. מה שככל הנראה הרג אותו הוא נגיף אלים. הידיעה פורסמה הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

סלבה חרסונסקי מאשדוד חי חיים נורמליים והיה בריא. במוצאי שבת החל סלבה לחוש ברע וסבל מחום ומהקאות. הוא טופל בתרופות להורדת החום וביום ראשון נשאר בביתו ולא הלך לבית הספר. ביום שני, מצבו החמיר והוא הלך לסניף קופת חולים בעירו. הרופאים זיהו אצלו דלקת ריאות וטיפלו בו באמצעות טיפול אנטיביוטי לווריד. אולם אז, תוך כדי הטיפול, הידרדר מצבו והוא הובהל למחלקת טיפול נמרץ ילדים בבית החולים קפלן.

"ביצענו כל בדיקה אפשרית, אך לצערנו מצבו המשיך להחמיר", סיפר סגן מנהל בית החולים קפלן, ד"ר גיל אגמון. הרופאים נלחמו על חייו של סלבה הקטן, וניסו להחיות אותו עם מכות חשמל, אך כעבור שעתיים בבית החולים פיתח הפרעת קצב לב קטלנית ומת בפתאומיות.

"איך זה שפתאום הוא נעלם?"

"מקרים של חיידק או של נגיף שתוקפים את הלב אצל אדם בריא הם נדירים, אך מוכרים לרפואה", הוסיף ד"ר אגמון. גופתו של הנער הועברה אתמול לנתיחה על מנת לברר את סיבת המוות המדויקת, ונבדקת האפשרות שסלבה חלה בשפעת החזירים.

"אנחנו לא מעכלים את זה", סיפרה קרובת משפחתו של סלבה. "הטענה היחידה שלנו היא לאלוהים". חברו של סלבה עומר סבאג לא האמין שזה קרה. "איך זה שפתאום הוא נעלם?", התפלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת