המלצה: למגן אוטובוסים נגד שריפות - כמו טנקים

בניסיון למנוע מקרי שריפה של אוטובוסים בכבישי ישראל, הוקמה ועדה מיוחדת שהמליצה בין היצר להתקין בכל האוטובוסים מערכת אוטומטית לגילוי וכיבוי אש בתא המנוע ובחלל המצבר - כפי שמותקן בטנקים של צה"ל. בנוסף הם ממליצים לנתק את מערכת מיזוג האוויר באוטובוס עם גילוי השריפה

האוטובוס שעלה באש בכניסה לירושלים, השבוע (חדשות 2)

האם בקרוב ניסע באוטובוסים ממוגנים גם בדרך לירושלים? נציבות הכבאות וההצלה ממליצה למשרד התחבורה להתקין בכל האוטובוסים מערכת אוטומטית לגילוי וכיבוי אש בתא המנוע ובחלל המצבר - כפי שמותקן בטנקים של צה"ל.

על פי הדיווח באתר IsraelDefense, ההמלצה באה בעקבות ריבוי המקרים של שריפות באוטובוסים ציבוריים ופרטיים בתקופה האחרונה. מנתוני הנציבות עולה כי מאז יולי 2009 התרחשו כ-60 אירועים בהם עלו באש אוטובוסים. מדובר על אירועים המעמידים בסכנה את חייהם של עשרות נוסעים.

ועדה שהוקמה בשיתוף עם נציבות הכבאות וההצלה, מפקדי שירותי הכבאות, משרד התחבורה והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בדקה את הנושא, והמליצה על התקנת מערכת לגילוי וכיבוי אש אוטומטית. המלצה נוספת הייתה לנתק את מערכת מיזוג האוויר באוטובוס עם גילוי השריפה, זאת על מנת למנוע מהעשן לחדור לתא הנוסעים באמצעות תעלת המיזוג.

"האוטובוסים צריכים להיות מוגנים כמו טנקים"

מערכות אוטומטיות לגילוי וכיבוי אש כבר הותקנו בשנתיים האחרונות, ב-400 אוטובוסים בבעלות חברת "מטרופולין" ובאוטובוסים המופעלים על ידי המועצות המקומיות להסעות ילדים. על פי נתוני הנציבות, עלות התקנת מערכת כזו בכל אוטובוס עומדת על כעשרת אלפים שקלים.

רב-טפסר שחר איילון, המליץ להתקין את המערכת בכל האוטובוסים שעלו על הכביש החל מינואר 2010 ובכל אוטובוס שיירכש בעתיד. "אני מאמין שיש ליישם את ההמלצות כדי למנוע מקרים נשנים בעתיד ולהציל חיים. האוטבוסים חייבים להיות מוגנים מאש בדיוק כמו הטנקים", אמר רב טפסר איילון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת