שמולי: "אני בן 32 ועדיין לא יכול לקנות דירה"

יומו השני של כנס אילת נפתח בדיונים על הנושאים הבוערים שעל סדר היום במדינת ישראל. מיטב אנשי התקשורת מהארץ ומהעולם משתתפים בפאנלים בנושא האג'נדה החברתית, תקשורת וצנזורה וגם חופש הביטוי. יו"ר אגודת הסטודנטים הודה שהמחאה החברתית לא הצליחה והבטיח להמשיך במאבק

מיטב אנשי התקשורת מהארץ ומחו"ל מתכנסים באילת במסגרת כנס אילת לעיתונות שמתקיים זו השנה החמישית על ידי אגודת העיתונאים בתל אביב. כ-1,500 עיתונאים, עורכים, וכתבים בתחומים שונים ישתתפו בדיונים שמתקיימים ביומו השני של הכנס, אותו אנו מעבירים בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

ארבעה פאנלים מתקיימי במושב הצהריים של הכנס, אחד מהם עוסק בשאלת תפקידה של התקשורת במחאה החברתית ששטפה את ישראל בקיץ האחרון. בפאנל משתתפים סתיו שפיר ממובילות המחאה, יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי, ח"כ ויו"ר ועדת הכלכלה כרמל שאמה, העיתונאית לשעבר ומנכ"ל תנועת אג'נדה ענת סרגוסטי, הפרשן הכלכלי של ידיעות אחרונות סבר פלוצקר, העיתונאי בן דרור ימיני מ"מעריב" ומנכ"ל חדשות 2 אבי וייס.

סתיו שפיר, מראשי המחאה התייחסה לסיקור המחאה בתקשורת ואמרה "גם אני מגיעה מעולם התקשורת והייתי עיתונאית עד היום הראשון של המחאה, אבל אני חושבת שהתקשורת פספסה כיוון שהיא המשיכה במתכונת האח הגדול והריאליטי וסיקרה את הדמויות במחאה, כשלמעשה היה פה סיפור אחר של מחאה עממית שחיכתה להתפרץ".

"היה כאן סיפור על מחאה של דור שלם שהעיר את הצורך בפוליטיקה חדשה ובפער בין מה שהעם רצה לבין הקיים, אבל את הסיפור הזה התקשורת לא ראתה והמשיכה לעשות ריאליטי", הוסיפה שפיר.

איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים, טען כי מנהיגי המחאה החברתית כשלו ביכולת למנף אותה לאיחוד בחברה הישראלית. "נכשלנו ביכולת שלנו לחבר כמה שיותר קהלים במחאה. זו הייתה הזדמנות לצור חיבור בין קהלים שהחומות ביניהם גבהו בחברה הישראלית, עדיין לא הצלחנו", אמר.

מנכ"ל חדשות 2 אבי וייס ביקר את סתיו שפיר ואמר כי "בזכותכם קמה המחאה ובגללכם הסתיימה המחאה". לדבריו, הנושאים הפרסונליים של מנהיגי המחאה גדעו את המחאה: "ה'אין בושה' של חלק מכן בשפה שבה מדברים לראש ממשלה מול מצלמה, בסכסוכים האישיים של מי מופיע באיזו שעה בטלוויזיה. שפיר לא נותרה אדישה וענתה לו: "זו התעסקות של תקשורת. ברור שכשיש מלחמה משדרים את זה בלופ. המחאה הזו היא מלחמה".

בהמשך הצהיר שמולי כי המחאה לא נגמרה ואמר כי "אם לא יהיו פתרונות אמיתיים למחאה אנחנו נצטרך להסתכל לקיץ הבא. אי-אפשר לעבוד על הציבור כל הזמן, אחרי איראן ואחרי גלעד שליט אנחנו חוזרים למצב שבו אני בן 32 ואין לי יכולת לקנות בית או להקים משפחה".

במקביל ייערך פאנל בנושא "כיצד הופך הציוץ לכותרת ראשית?" בהשתתפות ג'ודי שלום ניר מוזס שמחזיקה חשבון טוויטר פעיל במיוחד, שי גולדן סגן עורך מעריב, גיא לרר מערוץ 10 ועיתונאים נוספים.

בערב יוענקו פרסי מפעל חיים לעיתונאים כרמלה מנשה ונוח קליגר. בשנים הקודמות זכו בפרסים העיתונאים דב יודקובסקי ז"ל, דן מרגלית ויעקב אחימאיר, ירון לונדון, מוטי קירשנבאום, סבר פלוצקר, יואל מרקוס, שלום קיטל, טומי לפיד ז"ל, חיים יבין ורון בן ישי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת