רחוב יגאל אלון בת"א נסגר לעשרה ימים

הבקרים בימי ראשון תמיד עמוסים מהרגיל, ולשיבושים בתנועת הרכבות דרומה מצטרפת היום סגירתו של חלק מרחוב יגאל אלון בת"א למשך עשרת הימים הקרובים בשל החלפת צינור ביוב. הנהגים מתבקשים לנסוע בדרכים חלופיות

והנה הודעה לציבור הנהגים: רחוב יגאל אלון, אחד מצירי התנועה המרכזיים בתל אביב, נסגר החל מהבוקר למשך עשרה ימים, בקטע שבין רחוב מוזס לרחוב תוצרת הארץ מכיוון צפון לדרום.

מעיריית תל אביב נמסר כי הסיבה לסגירה היא החלפת צינור ביוב בקטע הכביש. בשל עומסי התנועה הכבדים הצפויים ברחוב, לנהגים מומלץ לנסוע בדרכים חלופיות.

גם לנוסעים בכביש מספר 1 מתל אביב לירושלים ציפתה הבוקר חוויה לא נעימה. אוטובוס שעלה באש בסמוך למחלף שורש גרם לעומסי תנועה כבדים. במקום נמצאים שני צוותי כיבוי מתחנת בית שמש הפועים לכיבוי הדליקה. בעקבות עומס התנועה הכבד, המשטרה מכווינה את הנהגים העולים לירושלים לכביש 443. סמוך לשעה 9:30 הבוקר גררו את האוטובוס מהמקום, אך במקום עדיין מורגשים עומסי תנועה כבדים.

במקביל לשיבושי התנועה בתל אביב, נמשכים השיבושים בתנועת הרכבות. כבר ביום שישי האחרון הופסקה תנועת הרכבות בקו תל אביב-באר שבע, זאת בשל עבודות תשתית. כדי להתמודד עם העומס הצפוי, משרד הביטחון ורכבת ישראל העמידו 65 אוטובוסים פרטיים לרשות החיילים. "חברת מטרופולין שמפעילה את הקווים לבאר שבע, תגברה את מערך הנסיעות ב-15 אוטובוסים נוספים", אמר יעקב חומסקי, סמנכ"ל תפעול של חברת "מטרופולין".

השינויים הצפויים עד ה-17 בדצמבר:

  • לא תתאפשר נסיעה ברכבות שיוצאות ומגיעות לתחנות בית שמש, ירושלים גן החיות התנ"כי, ירושלים מלחה, קריית גת, להבים-רהט, באר שבע צפון/אוניברסיטה, באר שבע מרכז ודימונה.
  • הרכבות הנוסעות בקו נהריה/חיפה-באר שבע, יפעלו מ/עד תחנת תל אביב ההגנה.
  • לא יפעלו רכבות נוסעים בקו תל אביב - בית שמש - ירושלים, בשני הכיוונים.
  • לא יפעלו רכבות נוסעים בקו תל אביב - באר שבע ובקו באר שבע - דימונה, בשני הכיוונים.

ירון רביד המשנה למנכ"ל רכבת ישראל סיפר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט כי "ברכבת ישראל פועלים במרץ כדי להביא לשיפור התשתיות ושיפור בשירות לנוסעים. הדברים לא יתאפשרו ללא השבתת הקווים לימים ספורים". רביד הדגיש כי בתוך שנה מהיום יפעל קו ת"א באר שבע החדש שיאפשר לתושבי הדרום להיות מחוברים למרכז הארץ במרחק של 50 דקות בלבד".

"אנו מודים לנוסעים על סבלנותם במהלך השנים האחרונות, בהן ביצענו סגירות קווים זמניות על מנת לזרז את סיום הפרויקט המורכב של יישור תוואי המסילות והכפלתן", מסרה מוקדם יותר הנהלת הרכבת.

עוד הודיעו מרכבת ישראל כי "החל מלוח הזמנים לקיץ 2012 שיפורסם בחודש מאי, תפעיל רכבת ישראל רכבות לבאר שבע, דרך נתב"ג, כל שעות היממה, כמו כן, נגדיל את תדירות הרכבות בין באר שבע ותל אביב, ותופעלנה רכבות ישירות בהן זמן הנסיעה בין באר שבע והמרכז יעמוד על כ-52 דקות בלבד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת