10 עצורים בהפגנת מחאה סוערת בת"א

כ-200 בני אדם הגיעו הערב להשתתף בהפגנת מחאה מול בנייני עזריאלי תחת הכותרת "מעירים את המדינה מהתרדמה". מול המפגינים נערכו כוחות גדולים של משטרה שמנעו מהם לצאת לתהלוכה ולחסום את הצומת. בתום ההפגנה נעצרו 10 מהמפגינים בגין הפרות סדר

חודשיים אחרי הפגנת המחאה החברתית הגדולה האחרונה, יצאו הערב מאות מפעילי המחאה להפגנה נוספת – שהסתיימה בעימותים אלימים עם המשטרה וב-10 עצורים.

תחת הכותרת "יוצאים לרחובות" הפגינו הערב כ-200 בני אדם בצומת הרחובות קפלן ודרך בגין בתל אביב, סמוך למגדלי עזריאלי. המפגינים היכו בסירים ובמחבתות שהביאו מהבית כדי "להעיר את המדינה מהתרדמה", ובשלב מסויים ניסו לחסום את הצומת לתנועת כלי רכב.

המשטרה נערכה מראש בכוחות גדולים מול המפגינים, והודיעה לא תאפשר את קיום ההפגנה משום שהיא אינה חוקית ולא קיבלה אישור מראש. "מאות המפגינים התעמתו עם השוטרים במקום ודחפו על מנת לצאת בתהלוכה בלתי חוקית", נמסר מהמשטרה.

בתום ההפגנה עוכבו לחקירה 10 מהמפגינים, בהם גם יגאל רמב"ם - ממובילי המחאה החברתית בקיץ האחרון. כמה עשרות מהמפגינים החליטו להמשיך ולצעוד גם בתום ההפגנה לכיוון דיזנגוף סנטר בליווי שוטרים. לטענת המשטרה, אחד מהמפגינים אף ניסה להצית פח אשפה ברחוב קינג ג'ורג' ונעצר במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת