צפו: כמעט אסון במנהרת ליפתא בירושלים

נתיב התחבורה המהיר שמחבר בין הכביש מתל אביב לבירה לבין דרך מנחם בגין עלול להיות גם מסוכן. חתיכות בטון שקרסו לפתע מהתקרה פגעו ברכב שהיה נהוג בידי תושבת העיר. למרבה המזל היא לא נפגעה, אך למכונית נגרם נזק כבד

כלי הרכב שנפגע (אסנת גרינברג)

אסנת גרינברג נסעה אתמול בשעות הצהריים במנהרת ליפתא שבירושלים, מכיוון כביש מספר 1 לכיוון דרך מנחם בגין. הנהיגה התנהלה כסדרה, עד שלפתע הבהיל את אסנת קול נפץ חזק. שניות ספורות אחר כך מילאו את רכבה שברי זכוכיות - וכשהרימה מעט את מבטה, הבחינה בכך שהשמשה הקדמית של המכונית התנפצה לרסיסים.

למרבה המזל, היה רכבה של אסנת מצויד בשמשה חזקה במיוחד - שאולי רק בזכותה לא נפגעה הנהגת מהזכוכיות הרבות. כשהתאוששה מהחבטה שספג רכבה, יצאה אסנת החוצה ורק אז הבינה מה גרם לכל: היא הבחינה בשתי חתיכות בטון עבות וארוכות שקרסו מתקרת המנהרה על מכוניתה וגרמו לפגיעה בו. "הכל היה מלא פיח", היא סיפרה לחדשות 2 באינטרנט. "זה ניתק מתקרת המנהרה ופשוט צנח למטה על המכונית".

דקות ספורות אחר כך, פנתה גרינברג למשטרה - שם זימנו למקום נציגים מעיריית ירושלים שעצרו את התנועה בכביש. בבדיקה שנערכה באזור אותרו חתיכות בטון נוספות שנפלו מתקרת המנהרה כשהן מונחות על הכביש.

מחשש שהישנות מקרים דומים עלולה להוות סכנה לנהגים נוספים, פנתה אסנת במכתב למנכ"ל עיריית ירושלים שבו כתבה: "למזלי הרב נהגתי במהירות נמוכה ברכב ששימשתו הקדמית מאוד בטיחותית. בשל כך, הזכוכית המחוסנת של החלון החזיקה מעמד ולא התנפצה לגמרי ומנעה מחתיכות הבטון לפגוע בי ישירות. ברור שאם הייתי נוסעת במהירות גבוהה או ברכב בטיחותי פחות, המקרה היה מסתיים בצורה חמורה מאוד עד כדי אובדן חיים".

בעיריית ירושלים מסרו בתגובה לאתר "NEWS1" כי "מהנדס מומחה למבנים מסוכנים בחן את הטיח שנפל וקבע כי אין סכנה בטיחותית וכי ניתן לפתוח את המנהרה לתנועת רכבים". דובר העירייה הדגיש כי דיווח על המקרה הועבר לגורמים הרלוונטים השונים "לשם טיפול בנושא למניעת הישנות מקרים כאלו בעתיד".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית של חדשות 2. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת