אביה של טופז אבן-חן: "האשמים במותך - יישאו בתוצאות"

בטקס האזכרה לציון שנה למות בתו, נשא ניצב בדימוס זאב אבן-חן דברים לזכרה מעל קברה שברחובות. הוא שב והדגיש כי טרם אמר את המילה האחרונה: "לא נמשיך ונשתוק. ועוד איך נדבר - לכשיפורסם דוח מבקר המדינה"

במלאת שנה למותה באסון אוטובוס צוערי שב"ס בכרמל, עלו קרובי משפחתה, חבריה ומכריה של טופז אבן-חן לקברה שבבית העלמין ברחובות. את טקס האזכרה כיבדו בנוכחותם גם השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו - ומפקד שב"ס, אהרון פרנקו.

אביה של טופז, ניצב בדימוס זאב אבן-חן, נשא דברים לזכר בתו - ושב והבטיח שלא ישקוט על שמריו עד שהדין עם האחראים למחדל שגבה את חייה ייתנו את הדין על מעשיהם.

"טופז, כפי שהבטחנו לך בהלוויה: האשמים במותך ובמות חברייך יישאו בתוצאות", אמר האב מעל הקבר. "הבטחנו - ונעשה כל מאמץ כדי לעמוד בהבטחתנו. בל ייטעו כל אלה שחושבים ששתקנו בשנה האחרונה ושנמשיך ונשתוק. לא ולא. אנחנו נדבר, ועוד איך נדבר - לכשיפורסם דוח מבקר המדינה". אבן-חן הבהיר גם כי "נדאג שדוח מבקר המדינה לא יישאר במסגרת מילים כתובות ושלא יתגלגל מוועדה לוועדה. לא ניתן לקבור אותו".

על התקופה שחלפה מאז האסון אמר האב: "אני רוצה לספר לך על השנה הקשה בלעדיך. היום מלאה שנה למותך. זו היתה שנה הזויה שכמעט בלתי אפשרי לעמוד בה. כשמת לך ילד זה משתק. אתה לא יכול לעשות כמעט כלום. את הייתי במחשבות ובלב של כולם. המעמד הקשה ביותר היה כשקיבלנו את תעודת הגמר שלך לתואר שני במינהל עסקים. קהל הסטודנטים ומורייך עמדו דומעים ומחאו כפיים לכבודך. אני אומנם אבא שלך, אבל באובייקטיביות גמורה - אני אומר שהיית מגיעה רחוק".

לפני כשנה, זמן קצר אחרי שבתו נספתה, מתח אבן-חן ביקורת אישית נוקבת על ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואף כינה אותו "שקרן ופחדן". הוא כיוון אז את דבריו לנתניהו ואמר: "אותי לימדו שאם תקלות קורות במשמרת שלך - עלייך לקבל על עצמך את האחריות למעשיך. אחר כך הוא התנכר אלינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק