ההתאחדות לכדורגל: "לפסול את הפרסומת שצוחקת על קוונים"

פרסומת חדשה של ביה"ס לפסיכומטרי "יואל גבע" מנסה לשווק את הלימודים בבית הספר כיוקרתיים דרך בדיחה על מקצוע הקוונים ושופטי הכדורגל. אלא שבהתאחדות לכדורגל לא ממש צחקו, וכעת ודורשים לפסול אותה לשידור: "הקוונים מרגישים שהם פגועים וששמים עליהם תוויות שלא בצדק"

אם חשבתם שיש מתקפה על שופטי בית המשפט העליון, חכו לשמוע מה עובר על שופטי הכדורגל. ההתאחדות לכדורגל דורשת היום לפסול פרסומת שלטענתה גורמת לזלזול ופגיעה קשה בציבור השופטים בישראל.

בפרסומת החדשה מבית הספר לפסיכומטרי "יואל גבע" נראה גבר במדי קוון כדורגל, שאומר: "גדלתי במשפחה של שופטים ולשם כיוונתי, כמה שיכולתי". לאחר מכן מופיע הכיתוב: "צחי, קוון בליגה הארצית", בעודו מגרד את פדחתו במבוכה עם דגל הקוון. "כמו צחי, יש כאלה הנוטים להתפשר בלימודים", נשמע הקריין ברקע.

בהתאחדות לכדורגל כנראה חרדים מאוד ליחס לשופטים ולתדמיתם - נושא כאוב לא רק בישראל, אלא בכל העולם. ראשי ההתאחדות לא צחקו מההומור של "יואל גבע" ורואים את הפרסומת כפוגעת בעבודת השופטים והקוונים - גם כך, כנראה, לא המקצוע המבוקש ביותר בעולם.

"ציבור שלם נפגע"

מנכ"ל ההתאחדות אורי שילה אמר היום כי "אלה אנשים שמרגישים שהם פגועים וששמים עליהם תוויות שלא בצדק, מחובתנו להגן עליהם. אנחנו מזמינים את הבוגרים של 'יואל גבע' לנסות לעבור את הקורסים של שופטים ועוזרי שופטים. אנו לא נוכל לשבת ולתת לציבור שלם להיפגע כדי לקדם אינטרסים מסחריים של גוף כזה או אחר".

ב"יואל גבע" לא מבינים על מה המהומה. "הצגת דמות בתשדיר פרסומת אשר העדיף ללמוד משפטים אך לבסוף למד שיפוט כדורגל, אינה באה כדי להציג או לחוות כל דעה או לפגוע ולזלזל באיזה מן המקצועות הללו או כדי להשוות ביניהם. פרשנות זו של תשדיר הפרסומת הנה קריאה אל תוך התשדיר את מה שאין בו", נמסר.

במועצת הרשות השנייה יחליטו כעת האם מדובר בתשדיר תמים או בהסתלבטות ש"חצתה את הקו האדום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת