השר אהרונוביץ': "טיוטת המבקר קשה ומורכבת"

השר לביטחון הפנים כינס היום מסיבת עיתונאים לציון שנה לאסון הכרמל: "הכרתי את כולם, את הנספים ואת אלה שפיקדו. אני רואה את הכותרות ואני אומר לכם – תיזהרו. בואו לא נשפוט ונמתין לדוח הסופי של המבקר"

חוזרים לכרמל: השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', עורך היום מסיבת עיתונאים מיוחדת, לציון שנה לאסון הכרמל. את דבריו העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

אהרונוביץ' שלח בפתח דבריו תנחומים למשפחות, ודיבר על הפקת הלקחים בעקבות השריפה: "המשרד לביטחון פנים קיבל את האחריות על הכבאות. תמונת המצב מתקדמת. אנו נמצאים בתהליך של שינויים מבניים אמיתיים בעיבוי מערך האש שהועבר אלינו ממשרד הפנים. מה שנעשה עד עכשיו: כ-300 לוחמי אש חדשים בהכשרה. מערך כבאות בהקמה. טייסת הכיבוי הגיעה וכוללת שבעה מטוסים שיופעלו על ידי חיל האוויר".

בנוסף התייחס השר לדוח מבקר המדינה שצפוי להתפרסם בקרוב ויעסוק באסון: "אני יכול להגיד לכם שהטיוטה שקיבלתי של דוח המבקר היא מאוד קשה ומורכבת, ושמדובר גם באנשים ומפקדים וגם בארגונים עצמם".

"הכרתי את כולם, את הנספים ואת אלה שפיקדו. אני רואה את הכותרות ואני אומר לכם - תיזהרו. אנחנו מדברים על משפחת השכול. מצד שני אני רואה את אלה שפיקדו וחלקם לא איתנו. בואו לא נשפוט אותם ונמתין לדוח הסופי של המר תוך מספר שבועות או ימים. נשפוט את מי שצריך, נעמיד לדין את מי שצריך ונודה למי שצריך ונזכה אותו", מסביר אהרונוביץ'.

אהרונוביץ': "מה שהיה לא יהיה"

בטקס מיוחד שנערך הבוקר באוניברסיטת חיפה, נשא השר אהרונוביץ' דברים ופנה למשפחות של 44 הנספים בשריפה. "אני יכול להבטיח לכם כי מה שהיה לא יהיה. אני יודע עד כמה עמוק הוא הכאב. שאלות רבות ותהיות נשארו בחלקן ללא מענה, ותחושת הכעס אף היא נחלת רבים מכם", אמר השר.

באירוע שנערך באוניברסיטת חיפה, הוענקו 44 מלגות לימודים לזכר הנספים. המענקים, בסך אלף דולרים למענק, ניתנו לסטודנטים מהפקולטה לרווחה ובריאות באוניברסיטה שהתנדבו לפעול ולהתנדב להנצחת החללים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת