דני רוזן: המחדלים כאן בנויים בשיטת הפירמידה

בן זוגה של תנ"צ אהובה תומר ז"ל, שנספתה באסון הכרמל, ממשיך לדרוש משר הפנים אלי ישי לקחת אחריות. במהלך המשדר המיוחד בערוץ החדשות טוען דני רוזן: "לא רק שהדברים לא נעשו, אתה מגלה גם את כל התירוצים ועוד את האומץ להגיד 'אני עשיתי הכי הרבה'"

שנה לאחר האסון - חוזרים לכרמל: דני רוזן, בן זוגה של תנ"צ אהובה תומר ז"ל שנספתה בשריפה הקשה, טוען היום כי הוא שוקל אף להעצים את המאבק נגד האחראים למחדל. את הדברים הוא אומר במשדר מיוחד לציון האסון בכרמל בערוץ החדשות.

במהלך המשדר אמר רוזן: "אני לא כיוונתי את כל חציי לאלי ישי. דוחות קודמים של מבקר המדינה באו בדרישות מיוחדות וספציפיות למערך הכבאות באותם ימים - שהיה תחת משרד הפנים והשר אלי ישי. לא רק שהדברים לא נעשו, אתה מגלה גם את כל התירוצים ועוד את האומץ להגיד 'אני עשיתי הכי הרבה'".

רוזן הדגיש כי בימים אלו הוא מערער לבית המשפט העליון בנושא: "המדינה נתנה את תשובתה, ולא הזכירה כלל את אלי ישי. היא הזכירה שהיא מודה שנעשו שיפורים במערך הכבאות על ידי משרד הפנים לאורך השנים, אבל מדובר בחלק מינורי".

"יכול להיות שנעצים את המאבק"

"המחדלים כאן בנויים בשיטת הפירמידה. בראש עומד ראש הממשלה אבל מתוך אחריותו המיניסטריאלית הוא לא צריך לעקוב אחר ביצוע של כל פעולה ופעולה- יש לו את השרים. על אלי ישי היה לטפל בכך, הדרישה שלי היא להביע מינימום אחריות מיניסטריאלית וחבל מאוד שאדם שמשמש כשר, שמצביעים על הכשלים במשרד שהוא עמד בראשו, עוד אומר - 'הכלבים נובחים והשיירה עוברת'", אומר רוזן.

רוזן מתייחס לדוח מבקר המדינה שצפוי להתפרסם בנושא השריפה עוד מספר שבועות, וטוען: "יכול להיות שנעצים את המאבק שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת