מהיום: 30% הנחה לסטודנטים ברכבת

צעד נוסף שנועד להקל על ציבור הסטודנטים בישראל: החל מהיום יהיו זכאים הסטודנטים להנחה משמעותית בנסיעה ברכבת ישראל. עלות כרטיסי הלון חזור והכרטיסיות תוזל ב-30%. הנהלת הרכבת: בקרוב יהיו הנחות נוספות

הנחת סטודנטים ברכבת ישראל. ארכיון (חדשות 2)

הנחות לסטודנטים - לא רק באוטובוסים: החל מהיום זכאים סטודנטים להנחות משמעותיות גם ברכישת כרטיסי הנסיעה ברכבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

במקום הנחת 10% ממחיר כרטיס בודד, כפי שהיה נהוג עד היום, יזכו הסטודנטים להנחות של 30% ומעלה ברכישת כרטיסיות נסיעה וכרטיסי הלוך וחזור.

כל סטודנט שלומד במוסד מוכר יוכל לקנות בדלפקי תחנות הרכבת כרטיסי נסיעה במחיר מיוחד. סטודנטים יוכלו לרכוש כרטיסיה של 12 נסיעות בקו נסיעה, במחיר של 8 כרטיסים, וגם כרטיס נסיעה הלוך וחזור, בהנחה של 30%.

מהנהלת רכבת ישראל נמסר כי החל מינואר 2012 יהיו הנחות נוספות בכרטיסי הנסיעה ברכבת לסטודנטים.

ב-2 בדצמבר: הרכבות לב"ש יופסקו לשבועיים

למרות הבשורות המשמחות, הסטודנטים הלומדים בבאר שבע יאלצו לחכות שבועיים עד שיוכלו לממש את ההנחה בנסיעה ללימודים. תנועת הרכבות בקו בין תל אביב לבאר שבע, ובקו תל אביב - ירושלים תופסק מה-2 בדצמבר למשך שבועיים. הסיבה: עבודות תשתית לשדרוג המסילה.

מרכבת ישראל נמסר, כי משרד התחבורה יתגבר בתקופה זו את מערך האוטובוסים כדי להקל על הנוסעים. בנוסף, באמצע השבוע תפעיל הרכבת אוטובוסים מיוחדים בין להבים ותל אביב בשעות הבוקר ובשעות אחר הצהריים.

השינויים הצפויים מה-12 בדצמבר ועד ה-17 בדצמבר:

  • לא תתאפשר נסיעה ברכבות שיוצאות ומגיעות לתחנות בית שמש, ירושלים גן החיות התנ"כי, ירושלים מלחה, קריית גת, להבים-רהט, באר שבע צפון/אוניברסיטה, באר שבע מרכז ודימונה.
  • הרכבות הנוסעות בקו נהריה/חיפה-באר שבע, יפעלו מ/עד תחנת תל אביב ההגנה.
  • לא יפעלו רכבות נוסעים בקו תל אביב - בית שמש - ירושלים, בשני הכיוונים.
  • לא יפעלו רכבות נוסעים בקו תל אביב - באר שבע ובקו באר שבע - דימונה, בשני הכיוונים.

"אנו מודים לנוסעים על סבלנותם במהלך השנים האחרונות, בהן ביצענו סגירות קווים זמניות על מנת לזרז את סיום הפרויקט המורכב של יישור תוואי המסילות והכפלתן", מסרה הנהלת הרכבת.

עוד הודיעו מרכבת ישראל כי "החל מלו"ז קיץ 2012 שיפורסם בחודש מאי, תפעיל רכבת ישראל רכבות לבאר שבע, דרך נתב"ג, כל שעות היממה, כמו כן, נגדיל את תדירות הרכבות בין באר שבע ות"א, ותופעלנה רכבות ישירות בהן זמן הנסיעה בין באר שבע והמרכז יעמוד על כ-52 דקות בלבד".