"המשטרה משתפת פעולה עם עבריינים"

בת זוגו של השוטר מנהריה שנעצר בחשד שהזמין את רצח בעלה לשעבר, מסתתרת מחשש לחייה. האישה, מוסלמית תושבת הצפון, טוענת כי החשדות נגד בן זוגה מופרכים לחלוטין

ס', בת זוגו של השוטר החשוד שהזמין את רצח הגרוש שלה, מסתתרת אחרי ששברה כמעט כל מוסכמה אפשרית במגזר הערבי. היא התלוננה במשטרה נגד בעלה על תקיפות, התגרשה, עזבה את המשפחה והאזור - ועברה להתגורר עם שוטר יהודי.

את השוטר אבנר אברהם, שחשוד שניסה להתנקש בגרוש שלה, היא הכירה בעת שזה טיפל בתלונות שהגישה נגד מי שהיה אז בעלה ונגד בני משפחתו. "התחיל האומץ בלב שלי, אז אמרתי חלאס - אני לא אשתוק למשפחה הזאת", סיפרה ס'. "הלכתי והתלוננתי. הוא הרביץ לי ואיים לרצוח אותי ואת הילדה".

אברהם ו-ס' הפכו לבני זוג, אבל הגרוש וחלק מבני המשפחה לא שכחו. הם עקבו אחרי בני הזוג, איימו עליהם - וגם ניסו לבצע. "באותו לילה הם באו ושרפו את האוטו. שמו בנזין על הדלת ורצו לשרוף אותנו בתוך הבית", היא סיפרה על מה שהתרחש אז.

סנגורם של ס' ובן זוגה, עו"ד שאדי דבאח, סיפר כי "זו הייתה התעללות שנמשכה כמה שנים. המשטרה לא טרחה אפילו לשים להם לחצן מצוקה בבית".

במשך שלוש שנים הם הסתתרו וברחו - עד שבשבוע שעבר נעצרו יחד בחשד שהזמינו בצוותא את רצח הגרוש. ס' מכחישה מכל וכל את המיוחס לה: "זה שקר מוחלט. הוא בכלל לא התכוון לרצוח". היא טוענת שמדובר בעלילה וכי סוכן במחלקה לחקירות שוטרים, אדם בעל עבר פלילי עשיר, הוא זה שעומד מאחורי הדברים. עבריינים רוצים לעזור למי? לעבריין כמוהם. אז הם עושים יד אחת מול שוטר", אמרה. "ומה המשטרה עושה? מאמינה לעבריינים".  

בעלה של ס' יושב בינתיים במעצר אחרי שמעצרו הוארך בפעם השלישית. בשבוע הבא יוגש נגדו כתב אישום בעבירות של שידול לרצח, קשירת קשר וסחר באמצעי לחימה. בזמן שאברהם במעצר ס' חוששת יותר, בטוחה שדמה כבר הותר.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת