טעות קשה בזיהוי - או בלדר סמים?

את רכבו של תושב קריית גת עצרו אתמול שוטרים שניפצו את חלונות המכונית, אזקו אותו בידיו וברגליו והעבירו אותו לחקירה. לטענתו, הוא שוחרר חבול בפניו אחרי שנמסר לו כי מדובר בטעות בזיהוי. במשטרה מתעקשים: "האיש מוכר מעבירות סמים ונחשב ליעד שהתקבל לגביו מידע מודיעיני"

רכבו השבור של נור. סליחה, טעות? (חדשות 2)

נור זגייה מקריית גת נסע אתמול בסביבות גדרה, כשבאחד הצמתים התחלף הרמזור לאדום. לפתע, הפתיעו אותו כמה שוטרים שהתנפלו על רכבו, ניתצו את חלונותיו והוציאו אותו בכוח החוצה. כשהתעשת והבין למה נקלע, הפציר באנשי החוק להגדיר לו מה המניע למעשיהם - ונענה בשלילה.

"פתאום ראיתי את הזכוכיות של האוטו שלי מתפוצצות עליי", הוא סיפר לחדשות 2 באינטרנט. "לא עיכלתי מה קרה והתחלתי לצעוק. השוטרים צעקו עליי: 'סתום את הפה' - והמשיכו לשבור את החלונות. הרסיסים נכנסו לעיניים ולפנים שלי ופצעו אותי".

על מה שהתרחש אחר כך סיפר: "הוציאו אותי מהאוטו והשכיבו אותי על הרצפה עם אזיקים על הידיים ועל הרגליים. במשך שעתיים שכבתי ככה. אמרתי להם שאני חולה לב וצריך תרופות, אבל גם זה לא עזר והם לא הסכימו להגיד לי על מה בכלל כל זה".

במקביל, טען נור כי כשהתעקש להבין את המניע למעשה - החל גם לספוג איומים: "הם ענו לי: 'תשתוק או שנביא אותך לאיזה יער ונירה בך'. הם ערכו חיפוש באוטו ועל הגוף שלי. את הרכב הם פירקו לגמרי. הם הוציאו את הגלגלים ואחר כך החזירו אותם במקום. מבפנים הכל נהרס - הדש-בורד וכל הפלסטיקים".

כשהאזיקים עדיין כובלים את ידיו ורגליו וכשלדבריו, לא נמסר לו אף לא רמז דק על החשדות לכאורה המיוחסים לו, הוסע נור אל תחנת עיירות של המשטרה בבאר-שבע. הוא נשאל על ידי אחד השוטרים כמה פעמים היכן הוא מתגורר, וכשהשיב שבקריית גת זכה לתגובה: "אין שם ערבים. רק יהודים גרים שם".

רק כשהגיע אל התחנה, החלו ענני המסתורין סביב הפרשה להתפזר. "במשך כל הזמן שהייתי שם לא חקרו אותי ולא אמרו לי כלום. רק אחרי שעבר זמן, הגיע ראש צוות שלהם והציג את עצמו בשם ארקדי. הוא אמר לי: 'שמע, אני לא יודע איך אתה תקבל את זה ואיך בכלל להסביר - אבל אנחנו מצטערים: זו הייתה טעות בזיהוי'".

נור יצא המום מתחנת המשטרה, ובשל החבלות בגופו פינה עצמו לטיפול רפואי. "הרגשתי שאני לא יכול לנשום. נסעתי לבד ל'סורוקה' ברכב השבור שלי. כשהגעתי הוציאו לי מהעיניים רסיסים וכל הפנים שלי חבולות", הוא סיפר. זמן קצר אחר כך, ניסה נור להגיש תלונה על האירוע למח"ש - אך נענה בשלילה. "הם לא הסכימו לקבל את הפנייה שלי ואמרו לי לחכות עד שייפנו אליי. אני עד עכשיו לא מעכל את מה שקרה לי ושרוי בהלם. בחיים לא קרה לי דבר כזה".

ממחוז דרום במשטרה נמסר בתגובה: "אין מדובר בטעות בזיהוי, אלא ביעד של היחידה המרכזית במרחב נגב שלגביו התקבל מידע מודיעיני על כך שהוא מעביר ברכבו סמים. הרכב נעצר לפי דרישת השוטרים סמוך לצומת כנות, אך החשוד סירב לפתוח את הדלתות. בשל כך, נאלצו השוטרים לנפץ חלון והוציאו את הנהג. האיש נלקח לתחנת עיירות. ברכב לא נמצאו סמים. מולאו הדוחות הרלוונטיים, ובסיום שוחרר החשוד לדרכו. בשום שלב לא נעשה שימוש בכוח. יודגש כי מדובר באדם המוכר למשטרה בכל הקשור לעבירות סמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת